MLS: Επιτέλους νίκη για Ρεντ Μπουλς (video)

Με τη συνδρομή γκολ του Τιερί Ανρί, οι Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς επιβλήθηκαν με 2-1 των Φιλαδέλφεια Γιούνιον για την πρώτη νίκη τους στο φετινό MLS.

O 36χρονος Γάλλος άνοιξε το σκορ στο 57ο λεπτό και στο 67ο ο Λόιντ Σαμ διαμόρφωσε το 2-0, αλλά στο 78ο ο Ιμπραήμ Σεκάγια παραχώρησε πέναλτι και αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα, οπότε η «ένωση» ξαναμπήκε στο παιχνίδι με τον Σεμπαστιάν Λε Του να ευστοχεί από τη βούλα και να μειώνει σε 2-1. Πάντως, οι Νεοϋορκέζοι άντεξαν την πίεση και πήραν το τρίποντο-ανάσα.

2

-Οι πρώτες πέντε ομάδες από κάθε περιφέρεια προκρίνονται στα playoffs.

NBA: Μία νίκη μακριά από τελικούς της Δύσης οι Μάβερικς - Στους τελικούς της Ανατολής οι Σέλτικς
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/05) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - ΠΑΟΚ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα