Καστοριά – Θεσπρωτός 1-0

Πολύτιμη νίκη πήρε η Καστοριά, που επιβλήθηκε 1-0 του μαχητικού Θεσπρωτού, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση.

Οι «γουναράδες» απείλησαν αρκετές φορές στο πρώτο ημίχρονο και στο 36’ ευτύχησαν να προηγηθούν με το βολέ του Τσαμαρλίδη. Ο Θεσπρωτός προσπάθησε να αντιδράσει και ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 80’ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση, αλλά το φάουλ του Μπούρμπου σταμάτησε στο δοκάρι.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Κώστας Κορμαρής): Σαραφιανός, Σαββαϊδης, Σουμέλας (16’ Τάντσης), Αναγνωστόπουλος, Τσαμαρλίδης (66’ Τερέζιου), Pop, Βελλίδης, Παναγιωτίδης, Αλεξανδρίδης, Παπαδόπουλος Αλ. (78’ Τζόσιτς), Παπαδόπουλος Δημ.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Παναγιώτης Χατζηπέτρου): Πάντος, Πανταζής, Μπάρκας, Μητσέλος (78’ Κατσέλης), Βαρτζιώτης, Μηνάς, Παππάς Δημ. (61’ Παππάς Σπ.), Μώκος, Ντόκος, Σιάννης (70’ Γκόλιας), Μπούρμπος

Κούπα με πάρτι για την Μπαρτσελόνα (video)
Παναθηναϊκός Κ15: Οι πανηγυρισμοί των πρωταθλητών! (photos)