Ηρόδοτος-Μινώταυρος 3-1

Στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα «φιγουράρει» ο Ηρόδοτος, μετά τη νίκη του με 3-1 επί του Μινώταυρου Μουρνιών.

Σημαντική νίκη που τον κράτησε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας πήρε ο Ηρόδοτος. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 21’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Φράγκος. Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με δύο γκολ διαφορά στο 33', όταν ο Γιαννακάκης με ωραία ατομική ενέργεια τροφοδότησε τον Κώττη, ο οποίος με σουτ έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 64’, ο Φράγκος εκτέλεσε απευθείας φάουλ, με τον Αρχοντάκη να αποκρούει και την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήγει κόρνερ.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Μαυρίδης γλίστρησε, η μπάλα κατέληξε στον Ψαράκη, ο οποίος με σουτ έκανε το 2-1.

Το τελικό 3-1 σημείωσε ο Κοκκινάκης με προβολή, μετά από σέντρα του Μωραΐτη.

Ηρόδοτος (Νίκος Ανδριανάκης): Ζαφείρης, Κοζυράκης (68’ Κοκκινάκης), Μαγάκης Κ, Δροσάκης, Μπαλάφας, Φράγκος, Γιαννακάκης, Κώττης, Χαρίτος, Μωραΐτης (83’ Χαντζής), Μαυρίδης (74’ Μαγάκης Μ).

Μινώταυρος Μουρνιών (Γιάννης Μαρκάκης): Αρχοντάκης, Γαλανάκης, Πατεράκης (80’ Γκουντέλος), Τσικουδάκης, Βαρδάκης (56’ Καλαϊτζάκης), Θάνος, Δημητρογιαννάκης, Σταράκης, Τσαγκαράκης (80’ Νικολαΐδης), Καβρουλάκης, Νταγκουνάκης

Σπανούλης: "Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου"
Παναθηναϊκός AKTOR: “Καθάρισε” το Περιστέρι και “σφράγισε” την πρωτιά με το μυαλό στη Μακάμπι
Ολυμπιακός: To ζεϊμπέκικο του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου (vid)
Τένις: Πρόκριση στα ημιτελικά της Βαρκελώνης για τον Τσιτσιπά