Μεσολόγγι-Ομόνοια Πέτρας 3-0

Το Μεσολόγγι μέσα σε διάστημα τεσσάρων λεπτών πέτυχε τρία τέρματα και πήρε τη νίκη με αντίπαλο την Ομόνοια βυθίζοντας την στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Οι Μεσολογγίτες έπαιξαν «όσο χρειάστηκε», παίρνοντας μία νίκη που κρατά ζωντανές τις ελπίδες τους για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Δ’ Εθνικής. Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 21’ ο Πέντσας ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους 1-0. «Ζαλισμένη» από το γκολ που δέχτηκε, η Ομόνοια στο αμέσως επόμενο λεπτό δέχτηκε δεύτερο τέρμα πάλι από τον Πέντσα διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του για το 2-0. Το Μεσολόγγι δεν σταμάτησε και στο 24’ με τον Μιχαλόπουλο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο το Μεσολόγγι «έσβησε» τις μηχανές προσπαθώντας να διατηρήσει το υπέρ της αποτέλεσμα και το 3-0 του ημιχρόνου έμελε να είναι και τελικό.

ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ: Δουλιώτης, Χαλαζίας (62΄ Νούλας), Τσιφοπανόπουλος, Πετσίνης (73΄ Σώκκος), Μπαλαούρας, Δενδρινός (54΄ Κλάδος), Τσάμης, Ζαχαράκης, Πέντσας, Μιχαλόπουλος, Ξευγένης.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΠΕΤΡΑΣ: Σταμάτης, Παππάς Α. (29΄ Σταμούλης Π.), Μανιφάβας Σ., Σταμούλης Ε., Πέτσας, Νάσιος, Τσάπαλης, Κακατάτσιος, Παππάς Γ. (46΄ Ορφανός), Μαργαρίτης, Δερβένης (74΄ Μανιφάβας Β.)

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη