Άρης: Φιλική νίκη της Κ20 επί της Κ17

Σε ένα οικογενειακό φιλικό παιχνίδι, η ομάδα Κ20 του Άρη επικράτησε με 4-0 της αντίστοιχης Κ17.

Οι δύο ομάδες δεν έχουν αγωνιστικές υποχρεώσεις, καθώς η Κ20 δεν αγωνίστηκε την 4η αγωνιστική, ενώ το πρωτάθλημα Κ17 δεν έχει ξεκινήσει ακόμη. Έτσι, ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία για να ξεμουδιάσουν και να μπουν σε αγωνιστικούς ρυθμούς.

Το σκορ άνοιξε στο 11' ο Κουρέλας με σουτ, στο 38' ο Σουνάς έκανε το 2-0 με κεφαλιά, ενώ ο Καραγιάννης με σουτ έκανε το 3-0, που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 78' ο Λένος είχε σουτ στο δοκάρι, ενώ στο 81' ο Μαρμαράς διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Κ20: Παπαδόπουλος, Πολιανίδης, Μπαγκής, Περήφανος, Νταμαρλής, Σουνάς, Γιώρης, Κουρέλλας, Καραγιάννης, Ψυχογιός, Παλιάτσιος.

Στο δεύτερο ημίχρονο για την Κ20 έπαιξαν οι Καράδαης, Μούτσα, Τσιλόπουλος, Παναγάκης, Τουλκερίδης, Αντωνιάδης, Γιαννακιτσίδης, Λένος, Μαρμαράς, Ρένια και ένας υπό δοκιμή.

Κ-17: Μαντής, Γράμπης, Μπιμπισίδης, Ανδρεάδης, Κυβρακίδης, Φούσκας, Λεμονής, Βαλαής, Βαρότσης, Ζήσης, Ιγνατίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο για την Κ17 έπαιξαν οι Μάντζιαρης, Αλταλίκης, Μήτρου, Τσιπούρας, Μαρινόπουλος, Βασιλούδης, Μπέκας, Χολογγούνης, Χατζηβλασσίου, Χατζηνικολάου, Τόπτσης.

Μεταγραφές, Γιουβέντους: Περιζήτητος ο Ραμπιό
Ολυμπιακή Φλόγα: Περήφανος ο Ντούσκος - «Ήταν κάτι ξεχωριστό, κουβάλησα όλους τους Έλληνες»
Ολυμπιακοί Αγώνες: Με «Βασιλιά» Λεμπρόν, Κάρι και Ντουράντ η νέα Dream Team των ΗΠΑ - Προκαλεί τρόμο
Η Ολυμπιακή Φλόγα άναψε στην Αρχαία Ολυμπία για το Παρίσι - Πρώτος Λαμπαδηδρόμος ο Ντούσκος