Ρεάλ-Μπαρτσελόνα 75-85: Καταλανικό «πάρτι» στην Μαδρίτη (video)

Η Μπαρτσελόνα ήταν ανώτερη και επικράτησε 85-75 της Ρεάλ Μαδρίτης

Με την καλή της άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους πήρε το πάνω χέρι στον αγώνα κι υποχρέωσε τη Ρεάλ, στη μόλις δεύτερη ήττα της φέτος, στο Πρωτάθλημα Ισπανίας, όπου έχει ρεκόρ 16-2.

Κορυφαίος σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Ταβάρες με 12 πόντους και ο Γιούλ με 11 ενώ για τη Μπαρτσελόνα ο Σανλί είχε 17 όσους και ο Κούριτς. Πολύ καλός και ο Μίροτιτς με 13 πόντους. Ο Ρούντι Φερνάντεθ αποβλήθηκε στα 16.5'' για το τέλος με δύο τεχνικές ποινές.

Στο μεταξύ ο αγώνας διακόπηκε στο 9ο λεπτό, ώστε η Ρεάλ Μαδρίτης να τιμήσει τον Φελίπε Ρέγιες, ο οποίος αποσύρθηκε το καλοκαίρι, μετά από 17 χρόνια στη “Βασίλισσα”. Ο Ρέγιες, κέρδισε 23 τίτλους με τη Ρεάλ Μαδρίτης, παίζοντας σε 1.046 αγώνες της!

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-18, 40-42, 63-54, 75-85

NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός, Τενερίφη-Περιστέρι και τον Πετρούνια