Από το κακό στο χειρότερο η Φενέρμπαχτσε: Χαστούκι και από την Καρσίγιακα με «φωνές» από Κοκόσκοφ

Αν και είχε προβάδισμα 13 πόντων πέντε λεπτά πριν τη λήξη η Φενέρμπαχτσε ηττήθηκε 83-79 από την Καρσίγιακα - Αιχμές για την διαιτησία από τον Κοκόσκοφ

Η ομάδα του Ιγκόρ Κοκόσκοφ βρέθηκε στο +15 (54-69) στο 33ο λεπτό του αγώνα, ωστόσο έπαθε black out στο τέλος και γνώρισε την δεύτερη ήττα της εντός των συνόρων στα τρία τελευταία παιχνίδια.

Για την Φενέρ, 19 πόντους είχε ο Λορένζο Μπράουν, 14 ο Μελίχ Μαχμούτογλου και 13 ο Νάντο Ντε Κολό. Από την πλευρά του το σύνολο του Σαρίτσα διατήρησε το εντός έδρας αήττητο (6-0) που την ανέβασε στο 8-3 στο πρωτάθλημα. Κορυφαίος ήταν ο Εμπάι με 27 πόντους και 5/8 τρίποντα και τον ακολούθησε ο Τέιλορ με 14π. και ο Μόργκαν με 13π. και 8 ριμπάουντ.

«Οι παίκτες μου ήρθαν εδώ για να πολεμήσουν και έτσι έπαιξαν τον αγώνα. Έκαναν ό, τι μπορούσαν. Δυστυχώς, υπάρχουν πράγματα που δεν μπορούμε να ελέγξουμε. Όσοι είδαν αυτόν τον αγώνα, οι οποίοι είναι υπεύθυνοι για τη διατήρηση αυτού του πρωταθλήματος καθαρού, ελπίζουμε να παρακολουθήσουν ξανά αυτόν τον αγώνα και να αναλύσουν τι συνέβη» είπε ο Κοκόσκοφ.