Αταλάντα -  Κιέβο 1-1 (video)

Αταλάντα - Κιέβο 1-1 (video)

Με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) απέδρασε η Κιέβο από το «Ατλέτι Ατζούρι ντι Ιτάλια» του Μπέργκαμο κόντρα στην Αταλάντα.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σπουδαία ευκαιρία νωρίς όταν ο Σπορτιέλο με εντυπωσιακή επέμβαση είπε όχι στο τετ-α-τετ με τον Σελότο ενώ από την άλλη πλευρά ο  Μπιτζάρι με τη βοήθεια και του οριζόντιου δοκαριού  απέκρουσε το σουτ του Ζαπακόστα που όμως δευτερόλεπτά αργότερα έστειλε την μπάλα στα δίκτυα των φιλοξενούμενων για το 1-0 με νέο εντυπωσιακό σουτ  στο 72’.
Και ενώ όλα έδειχναν ότι οι «Μπεργκαμάσκι» θα έπαιρναν τη νίκη στο 89’ ο Μπελίνι αντίκρισε κόκκινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες και  σαν να μην έφθανε αυτό η ομάδα της Βερόνα έφθασε ένα λεπτό αργότερα στην ισοφάριση με  εκπλήκτικό κτύπημα φάουλ από τον Λαζάρεβιτς.
Ενώ στις καθυστερήσεις λίγο έλειψε να γίνει το 1-2 αλλά ο Μπιτσάρι  σταμάτησε το σουτ του Τσιγκαρίνι.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Σπορτιέλο, Μπελίνι, Στεντάρντο, Μπιάβα, Ντραμέ (86' Ντελ Γκρόσο), Μπαζέλι (65' Τσιγκαρίνι), Καρμόνα, Τζαπακόστα, Μάξι Μοράλες, Πινίγια (64' Μπιάνκι), Ντένις.
ΚΙΕΒΟ: Μπισάρι, Νικολά Φρε, Νταϊνέλι (76' Πελισιέ), Μπόστιαν Σέζαρ, Ζουκάνοβιτς, Ίσκο, Κόφι, Στσελότο (46' Γκαμπερίνι), Μπίρσα (78' Λαζάρεβιτς), Μετζορίνι, Παλόσκι.

Στοχεύουν... Παρίσι και ευρωπαϊκά μετάλλια οι τοξοβόλοι μας
Ολυμπιακός: Χωρίς Λαρεντζάκη η προετοιμασία για το Game 5 με την Μπαρτσελόνα
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Η ενημέρωση του Κάτας για Μπόλντγουιν, Σόρκιν και Ντι Μπαρτολομέο
Τένις: Θρίαμβος της Σβιάτεκ στη Μαδρίτη - Λύγισε τη Σαμπαλένκα σε... μαραθώνιο τελικό!