Λαμία - Οδυσσέας Ανδρούτσος 3-3

Ματσάρα από τις... λίγες έγινε στη Λαμία όπου η ομώνυμη ομάδα έχασε τους πρώτους της βαθμούς στο πρωτάθλημα με δράστη τον Οδυσσέα Ανδρούτσο.

Το εξαιρετικό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια, καθώς η γηπεδούχος προηγήθηκε μόλις στο 1' χάρη στην προβολή του Ταμάμη. Ο Ανδρούτσος ισοφάρισε στο 16' με κεφαλιά του Μπουγιώτα ενώ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει για δεύτερη φορά, καθώς μετά το 2-1 από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ταμάμη, είχε δοκάρι με τον Σκόρδα.

Ό,τι δεν κατάφερε ο Σκόρδας, το πέτυχε στο 60' ο Νάσιος, εντούτοις η Λαμία προηγήθηκε για τρίτη φορά, χάρη στο τέρμα του Μαλισσόβα στο 65'. Το χρυσό γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχε ο Ντζαβίδας με κεφαλιά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αξίζει πάντως να σημειωθεί ότι οι Λαμιώτες αγωνίζονταν από το 25' με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Τσαμαδιά, γεγονός που έπαιξε σημαντικό ρόλο στην έκβαση της αναμέτρησης και στους δύο βαθμούς που έχασαν.

ΛΑΜΙΑ (Λάκης Παπανικολάου): Καρανάσιος, Τσιλίκας, Γκούρλιας (67΄ Κατσαδούρος), Μπέσσας, Παϊζάνο, Πάνος, Καλύβας, Τσαμαδιάς, Ταμάμης (85΄ Καββαδίας), Αντωνίου (78΄ Τσιτούρας), Μαλισσόβας.

ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΓΡΑΒΙΑΣ (Κώστας Λίβας): Κοκονδύνης, Σκόρδας, Ντζαβίδας, Ταμάμης Λόρενς, Ταμάμης Ηλίας (65΄ λ. τρ. Σταμούλης), Αναγνώστου, Παπαευθυμίου (82΄ Γιαγκής), Λέσσης (59΄ Σαγάνης), Μπουγιώτας, Νάσιος, Καρδαρας

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1