Αναγέννηση Ιεράπετρας-Ασή Γωνιά 2-2

Σε εξ αναβολής ματς της 12ης αγωνιστικής, η Αναγέννηση Ιεράπετρας δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη με αντίπαλο την Ασή Γωνιά και έμεινε στο 2-2.

Παρότι η Αναγέννηση κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με δύο τέρματα, δεν πήρε την πολυπόθητη νίκη, χάνοντας την ευκαιρία να αποκτήσει διαφορά ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού. Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και απείλησαν την εστία του Δημητριάδη μόλις στο 10’ με σουτ του Δεδελετάκη. Αυτή η φάση ήταν προειδοποίηση για την Ασή Γωνιά, καθώς στο 12’ ο ίδιος παίκτης με πλασέ άνοιξε το σκορ 1-0. Με πρωταγωνιστή πάλι τον Δεδελετάκη η Αναγέννηση έκανε το 2-0 μετά από πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος και εκτέλεσε εύστοχα ο Τσιτλακίδης. Η Ασή Γωνιά προσπάθησε να μειώσει στο σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Ιβάνοφ και τον Σηφακάκη αλλά δεν τα κατάφερε και το ημίχρονο έκλεισε με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο σκορ. Στο δεύτερο μέρος η Ασή Γωνιά ξαναμπήκε στο ματς με γκολ του Καραδάκη στο 68’ για το 2-1. Οι ρεθυμνιώτες συνέχισαν την πίεση τους η οποία καρποφόρησε για δεύτερη φορά στο παιχνίδι, δέκα λεπτά αργότερα φέρνοντας το ματς στα ίσα 2-2 με τον Κεφάκη. Μάλιστα λίγο έλλειψε η Ασίτες να ανατρέψουν το ματς αλλά στο 89΄ το σουτ του Κεφάκη αποκρούστηκε πάνω στη γραμμή του τέρματος από τους αμυντικούς των γηπεδούχων.

Αναγέννηση Ιεράπετρας: Ταρτάλας, Μαστοράκης, Χατζάκης, Λιοντάκης, Τοψιδέλης, Κουτούζος, Λαμπράκης (84’ Μπαριτάκης), Μπουλγκουρίδης (73’ Παϊσανίδης), Χρυσοφάκης, Τσιτλακίδης,  Δεδελετάκης.

Ασή Γωνιά: Δημητριάδης, Αντουράκης (55’ Κεφάκης), Κατσαμάς, Δελήμπασης, Κλαψινός (36’ Καραδάκης), Δοντσίδης, Χαρατσής, Κριάρης, Σηφακάκης, Ιβάνοφ, Μπαξεβάνης.