Αχιλλέας Τριανδρίας – Δόξα Πενταλόφου 4-2

Έχοντας καλή απόδοση, ο Αχιλλέας Τριανδρίας εξακολουθεί να βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, ύστερα από την όχι και τόσο άνετη νίκη όσο δείχνει το 4-2, επί της Δόξας Πενταλόφου.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν νωρίς στην αναμέτρηση, αφού μόλις στο 10’ ο Ξανθόπουλος έκανε το 1-0 με δυνατό σουτ. Το 2-0 έγινε στο 20’ όταν από στημένη φάση, ο Βακουφάφης έκανε το 2-0 με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ. Στο 35’ η Δόξα Πενταλόφου ξαναμπήκε στο παιχνίδι, ύστερα από αυτογκόλ του Δημογκίκα και μείωσε σε 2-1. Λίγο πρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Πολυχρονίδης έδωσε αέρα δύο τερμάτων στον Αχιλλέα Τριανδρίας, διαμορφώνοντας το 3-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το έργο των παικτών έγινε πιο δύσκολο, λόγω του δυνατού αέρα. Παρόλα αυτά, στο 89’ οι φιλοξενούμενοι μπήκαν προσωρινά στο παιχνίδι, μειώνοντας σε 3-2 με τον Κατατέεβ, αλλά η ομάδα της Τριανδρίας δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Παπαποστόλου διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ: Μπογδάνος, Ιωσηφίδης, Χαρίσης, Λέκος (69’ Βογιατζής), Παπαδόπουλος, Τσακαλίδης, Τούσιας (90’ Βοσνιάδης), Δημογκίκας, Ξανθόπουλος, Βακουφάρης (60’ Λιάρος), Παπαποστόλου.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ: Πολυχρονίδης, Γραικός, Καρκάρης, Κουσούτης (46’ Ναρασιαμίδης), Σαπάνης, Χατζηχαριστός, Καρατέεβ, Μανελίδης, Τάμπας, Σαραμουρλής (46’ Παπαλιώτης), Καμπάκης (66’ Μάσκας).

Κιλιάν Εμπαπέ: Πιέσεις του Εμανουέλ Μακρόν στη Ρεάλ Μαδρίτης για να παίξει στους Ολυμπιακούς Αγώνες
Ο Παναθηναϊκός στέφθηκε 4η φορά πρωταθλητής Ευρώπης στο «σπίτι» του! (photos+video)
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νάπολι
Παναθηναϊκός: «Στο στόχαστρο ο Αντώνης Παπαδόπουλος της Ντόρτμουντ»