Αγρότης Λιανοκλαδίου – ΑΟ Καρδίτσας 1-1

Την ήττα στην έδρα του από τον ΑΟ Καρδίτσας κατάφερε να αποτρέψει στο τελευταίο λεπτό της κανονικής αναμέτρησης ο Αγρότης Λιανοκλαδίου, με τον αγώνα να ολοκληρώνεται ισόπαλος 1-1.

Στο μηδέν παρέμεναν οι δύο ομάδες για αρκετή ώρα κι όλα έδειχναν ότι πιθανόν το ματς να ολοκληρωνόταν χωρίς τέρματα. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 73’ ο ΑΟ Καρδίτσας κατάφερε να πετύχει το πολυπόθητο γκολ, όταν ο Κόκκινος έκανε το 1-0. Η ομάδα της Καρδίτσας προσπαθούσε να διαφυλάξει το πολύτιμο 1-0, αλλά στο 89’ ο Σπυριδάκης, ως «από μηχανής θεός» έκανε το 1-1 και λύτρωσε τους γηπεδούχους, χαρίζοντας στην ομάδα του το βαθμό της ισοπαλίας.

ΑΓΡΟΤΗΣ ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙΟΥ: Τσάμης, Γουργιώτης, Ζήσιμος (65' Σκαρλάτος), Καββαδίας, Καλαμάτας (60' Μαδούρας), Κουτσούκος, Μπουγιώτας, Μπόμποτας, Σπυριδάκης, Στυλιανός, Τζουάνας (75' Νάσιος).

ΑΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Τρούκης, Γκόλιας, Καλουδιώτης (84' Κωστόπουλος), Καραγιώργος, Κόκκινος, Κουκούλης, Μεσιακάρης (86' Καπράνας), Πάτρας, Τζιλός, Τσιρογιάννης (76' Τσαρτσαράς), Τσέλιος Αχ.

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ