Ασίτες-Αναγέννηση Ιεράπετρας 3-2

Την πρώτη τους νίκη πήραν οι Ασίτες, αφού επικράτησαν της Ιεράπετρας με 3-2 σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι.

Το σκορ για τους Ασίτες άνοιξε με ατομική ενέργεια ο Σταυρακάκης στο 10', στέλνοντας τη μπάλα στη γωνία της εστίας του Ταρτάλα. Η Αναγέννηση έφτασε στην ισοφάριση δύο λεπτά πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Μαστοράκης με δυνατό σουτ λίγο έξω απ' την περιοχή, έστειλε την μπάλα στο «γάμα» του Χαραλαμπάκη.

Η... απάντηση ήρθε δύο λεπτά αργότερα απ΄ τους γηπεδούχους, με τον Κώστα Οικονομάκη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Ταρτάλα μετά από πάσα του Ανδρεαδάκη. Στο 62΄ο Κώστας Δεδελετάκης έφερε ξανά το παιχνίδι στα ίσα, όταν με το κεφάλι οδήγησε τη μπάλα στα δίχτυα του Χαραλαμπάκη, μετά από σέντρα του Κουτούζου. Και πάλι όμως, η απάντηση των Ασιτών ήταν άμεση, με τον Μεταξάκη να διαμορφώνει το τελικό 3-2 με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ανδρεαδάκη.

Ασίτες (Δαυίδ Φραγκιαδάκης): Χαραλαμπάκης, Ιατράκης (63' Ρουμπάκης Γ), Μπαμπουλάκης, Αντωνακάκης, Οικονομάκης,Μπερερής, Δομάζος, Τσερεβελάκης (80' Μιχελιδάκης), Ανδρεαδάκης, Σταυρακάκης, Μεταξάκης (73' Καρδαμίτσης)

Αναγέννηση Ιεράπετρας (Νίκος Δεδελετάκης): Ταρτάλας, Μαστοράκης, Τοψιδέλης, Λιοντάκης, Χατζάκης, Κουτούζος, Μακράκης (46' Τσιτλακίδης), Παϋσανίδης, Δεδελετάκης, Μπαριτάκης, Αρχαγγελίδης (68' Γερομαρκάκης)

Ατρόμητος: Το «αντίο» του Τζαβέλλα στην Εθνική Ελλάδας και το μήνυμα των Περιστεριωτών
Άρης - ΠΑΟΚ, Τόμας Κεντζιόρα: «Θέλουμε να είμαστε πρωταθλητές»
ΑΕΚ: Ζητά την προσοχή των οπαδών - «Το γήπεδο είναι περιουσία όλων»