Της προκάλεσε… μπλακ-άουτ!

Με το ματς να διακόπτεται για περίπου μισή ώρα λόγω διακοπής ρεύματος ο Ατρόμητος επικράτησε της ΑΪΚ Στοκχόλμης και στο Περιστέρι με 1-0 και πέρασε πανηγυρικά στα πλέι-οφ του Europa League, παίρνοντας την πρώτη πρόκριση της ιστορίας του στην Ευρώπη

Περίπου 40 λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα οι προβολείς του γηπέδου στο Περιστέρι έσβησαν. Το μπλακ-άουτ όμως κάθε άλλο παρά κακός οιωνός ήταν για τον Ατρόμητο ο οποίος νίκησε την ΑΪΚ Στοκχόλμης και στον επαναληπτικό στο Περιστέρι αυτή τη φορά με 1-0, περνώντας πανηγυρικά στα πλέι-οφ του Europa League.

Ο αγώνας ξεκίνησε κανονικά παρά το μπλακ-άουτ που προηγήθηκε, με τους Περιστεριώτες να έχουν τον έλεγχο και την ΑΪΚ να μην προσπαθεί ιδιαίτερα να ανατρέψει το 3-1 του πρώτου αγώνα. Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα και με την έναρξη του δεύτερου μέρους το ρεύμα έπεσε ξανά!

Για περίπου μισή ώρα το γήπεδο ήταν βυθισμένο στο γήπεδο αλλά όταν άνοιξαν ξανά τα φώτα ο Ατρόμητος φρόντισε να «καθαρίσει» την πρόκριση. Ο Μαρσελίνιο με καταπληκτική προσπάθεια σε αντεπίθεση πέτυχε ακόμη ένα γκολ κόντρα στη σουηδική ομάδα και διαμόρφωσε το συνολικό 4-1 χάρη στο οποίο η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου θα βρίσκεται την Παρασκευή στη Νιόν, στην κλήρωση των πλέι-οφ του Europa League.

Eurovision: Tο BBC αποθέωσε την Μαρίνα Σάττι και το «Ζάρι»