Το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος
SHARE

Το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος

Το αναλυτικό πρόγραμμα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος στίβου, που ξεκινάει τα ξημερώματα στη Ν. Κορέα.

Τα ξημερώματα του Σαββάτου (27/8) ξεκινάει στη Νταεγού της Νότιας Κορέας το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα (σε ώρες Ελλάδας):

27 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


03:00    Γ    Μαραθώνιος    ΤΕΛΙΚΟΣ


04:00    Α    100 μέτρα    Δέκαθλο


04:05    Γ    Δίσκος    Προκριματικά


04:35    Γ    3.000μ. στιπλ    Σειρές


04:40    Α    Επί κοντώ    Προκριματικά


05:00    Α    Μήκος    Δέκαθλο


05:25    Γ    Δίσκος    Προκριματικά


05:30    Γ    100 μέτρα    Προκριματικά


06:05    Α    800 μέτρα    Σειρές


06:50    Α    Σφαίρα    Δέκαθλο


06:55    Α    100 μέτρα    Προκριματικός γύρος


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


14:00    Α    Ύψος    Δέκαθλο


14:05    Γ    400 μέτρα    Σειρές


14:30    Α    Σφύρα    Προκριματικά


15:00    Γ    10.000 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


15:15    Γ    Μήκος    Προκριματικά


15:45    Α    100 μέτρα    Σειρές


16:00    Α    Σφύρα    Προκριματικά


16:40    Α    400 μέτρα    Δέκαθλο

 



28 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


03:00    Α    20 χλμ. Βάδην    ΤΕΛΙΚΟΣ


03:05    Α    110 μέτρα εμπόδια    Δέκαθλο


03:30    Γ    Επί κοντώ    Προκριματικά


03:50    Α    110 μέτρα εμπόδια    Σειρές


04:00    Α    Δίσκος    Δέκαθλο


04:20    Γ    Σφαίρα    Προκριματικά


04:40    Γ    1500 μέτρα    Σειρές


05:15    Α    400 μέτρα    Σειρές


05:20    Α    Δίσκος    Δέκαθλο


06:10    Γ    100 μέτρα    Σειρές


07:00    Α    Επί κοντώ    Δέκαθλο


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


10:30    Α    Ακόντιο    Δέκαθλο


11:45    Α    Ακόντιο    Δέκαθλο


12:00    Α    800 μέτρα    Ημιτελικά


12:15    Γ    Μήκος    ΤΕΛΙΚΟΣ


12:30    Α    100 μέτρα    Ημιτελικά


12:55    Γ    400 μέτρα    Ημιτελικά


13:15    Γ    Δίσκος    ΤΕΛΙΚΟΣ


13:30    Α    10.000 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


14:15    Α    1500 μέτρα    Δέκαθλο


14:45    Α    100 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ

 

29 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


04:00    Γ    100 μέτρα εμπόδια    Έπταθλο


04:10    Α    Δίσκος    Προκριματικά


04:40    Α    3000 μέτρα στιπλ    Σειρές


05:00    Γ    Ύψος    Έπταθλο


05:25    Α    400 μέτρα εμπόδια    Σειρές


05:30    Α    Δίσκος    Προκριματικά


06:20    Γ    400 μέτρα εμπόδια    Σειρές


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


13:00    Α    110 μέτρα εμπόδια    Ημιτελικά


13:05    Γ    Σφαίρα    Έπταθλο


13:15    Α    Σφύρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


13:25    Α    Επί κοντώ    ΤΕΛΙΚΟΣ


13:30    Γ    100 μέτρα    Ημιτελικά


14:00    Α    400 μέτρα    Ημιτελικά


14:35    Γ    200 μέτρα    Έπταθλο


14:40    Γ    Σφαίρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


15:05    Γ    400 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


15:25    Α    110 μέτρα εμπόδια    ΤΕΛΙΚΟΣ


15:45    Γ    100 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ

 30 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


04:00    Γ    Μήκος    Έπταθλο


04:10    Α    Ύψος    Προκριματικά


04:20    Γ    5000 μέτρα    Σειρές


05:20    Α    1500 μέτρα    Σειρές


05:40    Γ    Ακόντιο    Έπταθλο


05:45    Γ    Τριπλούν    Προκριματικά


06:50    Γ    Ακόντιο    Έπταθλο


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


13:00    Γ    400 μέτρα εμπόδια    Ημιτελικά


13:05    Α    Επί κοντώ    ΤΕΛΙΚΟΣ


13:30    Α    400 μέτρα εμπόδια    Ημιτελικά


13:55    Α    Δίσκος    ΤΕΛΙΚΟΣ


14:00    Γ    800 μέτρα    Έπταθλο


14:35    Γ    1500 μέτρα    Ημιτελικά


15:00    Α    800 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


15:20    Γ    3000 μέτρα στιπλ    ΤΕΛΙΚΟΣ


15:45    Α    400 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ

31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


03:00    Γ    20 χλμ. Βάδην    ΤΕΛΙΚΟΣ

1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


04:00    Α    Σφαίρα    Προκριματικά


04:05    Α    5000 μέτρα    Σειρές


04:10    Γ    Ακόντιο    Προκριματικά


04:45    Γ    Ύψος    Προκριματικά


04:50    Γ    200 μέτρα    Σειρές


05:25    Γ    Ακόντιο    Προκριματικά


05:35    Α    Μήκος    Προκριματικά


05:40    Γ    800 μέτρα    Σειρές


06:30    Α    4x400 μέτρα    Σειρές


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


13:00    Α    Ακόντιο    Προκριματικά


13:10    Α    Ύψος    ΤΕΛΙΚΟΣ


13:20    Γ    Τριπλούν    ΤΕΛΙΚΟΣ


13:25    Γ    200 μέτρα    Ημιτελικά


13:55    Α    1500 μέτρα    Ημιτελικά


14:20    Α    Ακόντιο    Προκριματικά


14:25    Α    3000 μέτρα στιπλ    ΤΕΛΙΚΟΣ


14:55    Γ    1500 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


15:15    Γ    400 μέτρα εμπόδια    ΤΕΛΙΚΟΣ


15:30    Α    400 μέτρα εμπόδια    ΤΕΛΙΚΟΣ

2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


04:00    Γ    Σφύρα    Προκριματικά


04:20    Γ    100 μέτρα εμπόδια    Σειρές


04:30    Α    Τριπλούν    Προκριματικά


05:10    Α    200 μέτρα    Σειρές


05:35    Γ    Σφύρα    Προκριματικά


06:10    Γ    4x400 μέτρα    Σειρές


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


13:00    Α    Σφαίρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


13:10    Γ    Ακόντιο    ΤΕΛΙΚΟΣ


13:20    Α    Μήκος    ΤΕΛΙΚΟΣ


13:25    Γ    800 μέτρα    Ημιτελικά


13:55    Α    200 μέτρα    Ημιτελικά


14:25    Γ    5000 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


14:55    Γ    200 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


15:15    Α    4x400 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ

3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


02:00    Α    50 χλμ. Βάδην    ΤΕΛΙΚΟΣ


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


13:00    Γ    Ύψος    ΤΕΛΙΚΟΣ


13:10    Α    Ακόντιο    ΤΕΛΙΚΟΣ


13:15    Γ    100 μέτρα εμπόδια    Ημιτελικά


13:45    Γ    800 μέτρα T54    ΤΕΛΙΚΟΣ


13:55    Α    400 μέτρα T53    ΤΕΛΙΚΟΣ


14:15    Α    1500 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


14:40    Γ    4x400 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


15:00    Γ    100 μέτρα εμπόδια    ΤΕΛΙΚΟΣ


15:20    Α    200 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ

4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


03:00    Α    Μαραθώνιος    ΤΕΛΙΚΟΣ


ΩΡΑ    ΦΥΛΟ    ΑΓΩΝΙΣΜΑ    ΓΥΡΟΣ


12:15    Γ    Σφύρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


12:30    Γ    4x100 μέτρα    Σειρές


13:00    Α    4x100 μέτρα    Σειρές


13:05    Α    Τριπλούν    ΤΕΛΙΚΟΣ


13:40    Α    5000 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


14:15    Γ    800 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


14:35    Γ    4x100 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ


15:00    Α    4x100 μέτρα    ΤΕΛΙΚΟΣ

Brexit: Σε πανικό η Τερέζα Μέι – Αναβάλλει την ψηφοφορία για να γλιτώσει την πανωλεθρία - Δείτε LIVE
Brexit: Σε πανικό η Τερέζα Μέι – Αναβάλλει την ψηφοφορία για να γλιτώσει την πανωλεθρία - Δείτε LIVE
Live: Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης 2-1, Πανιώνιος-Λεβαδειακός 0-1
Live Chat οι αγώνες της Super League (10/12)
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Περιστέρι: Έκανε το ντεμπούτο του στο Πρωτάθλημα ο Σακελλαρίου
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Περιστέρι: Έκανε το ντεμπούτο του στο Πρωτάθλημα ο Σακελλαρίου
ΠΑΣ Γιάννινα: Ανακοινώθηκε η πρώτη αποδέσμευση
ΠΑΣ Γιάννινα: Ανακοινώθηκε η πρώτη αποδέσμευση


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies