Φιλική ήττα για τον Ηρακλή

Φιλική ήττα με 3-1 από τον Εθνικό Άχνας γνώρισε ο Ηρακλής στο Καυτανζόγλειο, το απόγευμα της Παρασκευής (05/08).

Οι «κυανόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο 34' με γκολ του Επαλέ, όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι Κύπριοι ήταν καλύτεροι και πήραν τη νίκη με δύο γκολ του Κάσιο στο 63' και στο 73' και ένα του Ιγνάτοφ στο 88'.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Μέλκας, Ποζίδης, Ψυχογιός, Κώτσιας, Παπαστεριανός, Καρανδρέας, Νατσιόπουλος, Μάρα, Επαλέ, Ευσταθίου, Θόριαν.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Πετανίδης, Σαράφογλου, Στεργιάνας, Ηρακλής, Κρυστάλλης, Παπαστεργίου, Φοιτάς, Μιχαηλίδης, Καραγιάννης, Παπατζίκος, Παπαδημητρίου.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ: Σαζόνοβς, Ντιαρμάτι,  Ιλία, Βούκσεβιτς, Σίμοφ, Κάσιο, Βάττης, Πινσέλι, Παβίσεβιτς, Στογιάνοβιτς, Πουριέ.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Γκεοργκίεφ, Ερνάντες, Κις, Ιγνάτοφ, Κεμπάτζε, Πογιατζής, Μπάμπιτς, Φινακιώτης.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Ντόρτμουντ – Παρί Σεν Ζερμέν και Euroleague
NBA: Ο Μάξεϊ «ντύθηκε» Ρέτζι Μίλερ κι οι Σίξερς απέφυγαν τον αποκλεισμό – Προβάδισμα για Καβαλίερς
NBA: «Ζωντανοί» οι Μπακς! Μείωσαν σε 2-3 χωρίς Αντετοκούνμπο και Λίλαρντ
Champions League: Φαβορί η Παρί Σεν Ζερμέν, ονειρεύεται η Ντόρτμουντ – Η ώρα και το κανάλι