Φιλική… τεσσάρα!

Με χατ-τρικ του Καούνου, ο Παναιτωλικός επικράτησε σε φιλικό παιχνίδι της Σουηδικής Ακρόπολης με 4-1.

Να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα για παίκτες που δεν έχουν πολλά αγωνιστικά λεπτά στα πόδια τους, είχε την ευκαιρία ο Μπάμπης Τεννές από το φιλικό παιχνίδι απέναντι στην ομάδα της Ακρόπολης που αγωνίζεται στην Γ΄ κατηγορία του Σουηδικού πρωταθλήματος.

Σε αυτό έλαβαν μέρος όσοι δεν αγωνίστηκαν κόντρα στην Καλλιθέα, ενώ οι υπόλοιποι ακολούθησαν κανονικά την προπόνηση που διεξήχθη στο «Emileon Sports Center».

Το πρώτο γκολ για τον Παναιτωλικό σημείωσε ο με κεφαλιά Γκουεϊ στο 27΄, μετά από σέντρα του Μπελεβώνη και από κει και πέρα έλαβε δράση ο Καούνος. Στο 36΄ έκανε το 2-0 με κοντινό πλασέ μετά από ασίστ του Παππά, ενώ δύο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 38΄ ο ίδιος παίκτης έκανε με λόμπα το 3-0, όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Το 4-0 έγινε στο 55΄ μετά από πάσα του Καραμαλίκη, με τους Ελληνο-σουηδούς να μειώσουν στο 80΄ μετά το λάθος της άμυνας του Παναιτωλικού, με τον Παπαγιανόπουλο σε 4-1 .

Η ομάδα της Ακρόπολης θα παραμείνει στην πόλη του Αγρινίου και αύριο Τετάρτη(6/4) και θα αποχωρήσει για την Σουηδία την Πέμπτη(7/4).

Αγρίνιο: Γιάννης Τσιρώνης

Παναθηναϊκός για Φατίχ Τερίμ: «Δεν υπάρχει θέμα προπονητή»
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός AKTOR: LIVE το Game 3 της σειράς των playoffs της Euroleague
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο πλευρό της ομάδας ο Δ. Γιαννακόπουλος