Serie A: Χαμένη ευκαιρία για Λάτσιο, η Ουντινέζε «λύγισε» τη Φιορεντίνα (Videos)

Serie A: Ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις η Λάτσιο στην έδρα της Σαμπντόρια (1-1) κι έχασε την ευκαιρία να «πιάσει» τη Ρόμα στην κορυφή - Η Ουντινέζε επικράτησε 1-0 της Φιορεντίνα – Ισόπαλο 1-1 και το Έμπολι-Ελλάς Βερόνα.

Αν και είχε κεκτημένη ταχύτητα απ’ τη νίκη κόντρα στην Ίντερ, η Λάτσιο έχασε την επικράτηση μέσα απ’ τα χέρια της στην έδρα της Σαμπντόρια. Για την 4η αγωνιστική του Καμπιονάτο, η ομάδα της αιώνιας πόλης ήρθε ισόπαλη 1-1 κόντρα στην «Ντόρια» που δεν είχε χάσει στο «σπίτι» της απ’ την Γιουβέντους.

Το γκολ που άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση, οι γηπεδούχοι σχεδόν δεν το είδαν. Οι φιλοξενούμενοι «έκρυψαν» την μπάλα. Ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς με εκπληκτική πάσα έβγαλε τετ α τετ τον Ιμόμπιλε κι ο τελευταίος δε γινόταν να αστοχήσει για το 1-0 υπέρ της Λάτσιο.

Κι ενώ όλα έδειχναν πως το ματς θα «κλειδώσει» στο «διπλό», η Σαμπντόρια «χτύπησε» στις καθυστερήσεις. Στο 2ο λεπτό του επιπλέον χρόνου της αναμέτρησης, ο Γκαμπιαντίνι έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Στέλνοντας τη Λάτσιο στους 8 βαθμούς και χάνοντας την ευκαιρία να «πιάσει» τη Ρόμα στην κορυφή. Η Σαμπντόρια πήρε το 2ο βαθμό της.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ-ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ 1-0

Την αντίσταση της Φιορεντίνα έκαμψε η Ουντινέζε στην έδρα της. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν 1-0 και πήραν τη 2η νίκη τους στο Πρωτάθλημα, φτάνοντας τους 7 βαθμούς. Οι «βιόλα» απ’ την άλλη, γνώρισαν την πρώτη τους ήττα και έμειναν στους 5 βαθμούς.

ΕΜΠΟΛΙ-ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ 1-1

Χωρίς νικήτρια ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο «Κάρλο Καστελάνι», ανάμεσα στην Έμπολι και την Ελλάς Βερόνα. Ο Μπαλντάνζι στο 26’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να ισοφαρίσει ο Καλόν για τους «Έλληνες» στο 69’.

Οι δύο ομάδες παρέμειναν χωρίς νίκη για 4ο ματς, με την Έμπολι να φτάνει τους 3 βαθμούς και την Ελλάς Βερόνα να έχει 2.

Ολυμπιακός: Η συγκίνηση και η αποθέωση Μαρινάκη στο «Villa Park» (videos)
Παναθηναϊκός AKTOR: Τώρα... μιλάει το ΟΑΚΑ - Κυκλοφόρησαν και εξαφανίζονται τα εισιτήρια του Game 5
Euroleague: Ανακοινώθηκαν οι ημέρες και οι ώρες των Game 5 για Παναθηναϊκό AKTOR και Ολυμπιακό
Ολυμπιακός: Αποθέωση στο «Ελ. Βενιζέλος» μετά το θρίαμβο με Άστον Βίλα - «Φέρτε μας το ευρωπαϊκό»