Premier League: Νέα «γκέλα» για Λίβερπουλ, με μοιραίο τον Νούνιες
Twitter / Liverpool Official

Η Λίβερπουλ έμεινε χωρίς νίκη για δεύτερη σερί αγωνιστική στην Premier League, παραχωρώντας ισοπαλία 1-1 στην Κρίσταλ Πάλας, στο Άνφιλντ.

Σημαντικό έδαφος στη μάχη διεκδίκησης του πρωταθλήματος χάνει με το ξεκίνημα της σεζόν η Λίβερπουλ.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, μετά το 2-2 της πρεμιέρας στην έδρα της Φούλαμ, δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε την Κρίσταλ Πάλας στο Άνφιλντ, παραχωρώντας ισοπαλία με 1-1.

Μοιραίος για τους «reds» ήταν ο Ντάργουιν Νούνιες, ο οποίος στο 57ο λεπτό είδε απευθείας κόκκινη κάρτα, επειδή αψυχολόγητα δεν συγκράτησε τα νεύρα του και έδωσε κουτουλιά στον Γιόαχιμ Άντερσεν, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.

Πάλι καλά για τη Λίβερπουλ, ο Λουίς Ντίαζ με ένα καταπληκτικό σουτ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 61' το γκολ που είχε πετύχει ο Ζαχά για τους φιλοξενούμενους.

Η Λίβερπουλ έψαξε την ανατροπή, αλλά το γκολ δεν ήρθε, καθώς τα επικίνδυνα σουτ των Σαλάχ και Καρβάλιο δεν βρήκαν στόχο. Μάλιστα, η Κρίσταλ Πάλας θα μπορούσε να πάρει το «τρίποντο», όμως στην κοντινή προβολή του Ζαχά στο 78΄, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι του Αλισον και έφυγε άουτ.

Με τους «κόκκινους» αγωνίστηκε και ο Κώστας Τσιμίκας, ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στο 63' και δέχθηκε κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις.