Live Chat Πορτογαλία-Σκόπια 2-0 (Τελικό)

Δείτε λεπτό προς λεπτό τη μάχη ανάμεσα στην Πορτογαλία και τα Σκόπια που οδηγεί στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 που θα διεξαχθεί στο Κατάρ

Με καλή ψυχολογία στον τελικό των μπαράζ πηγαίνουν οι Πορτογάλοι, οι οποίοι κατάφεραν να επικρατήσουν με 3-1 της Τουρκίας στην προηγούμενη φάση της διοργάνωσης παίρνοντας το εισιτήριο για τον τελικό. Αγωνιστικά η ομάδα του Φερνάντο Σάντος έκανε ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι, παίρνοντας ένα γρήγορο προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο με 2-0. Στην επανάληψη η Τουρκία ισορρόπησε την αναμέτρηση και μπορούσε να είχε ισοφαρίσει αν ο Γιλμάζ δεν αστοχούσε σε πέναλτι στο 85’.

Στο αντίπαλο στρατόπεδο τα Σκόπια δείχνουν σε εξαιρετική αγωνιστική και ψυχολογική κατάσταση, έχοντας αποκλείσει στο προηγούμενο γύρο την Ιταλία επικρατώντας με 1-0 με γκολ στην εκπνοή του παιχνιδιού. Αγωνιστικά προέρχονται από τρεις σερί νίκες στα προκριματικά του Μουντιάλ, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία τους σε δύο περιπτώσεις.