Λιγκ Καπ Αγγλίας: Χωρίς εκπλήξεις…

Με φόρα συνέχισε η Μάντσεστερ Σίτι στο Λιγκ Καπ Αγγλίας όπου διέλυσε 5-0 τη Γουίγκαν παίρνοντας εκδίκηση.

Τη δική της εκδίκηση για το χαμό του FA Cup πέρυσι πήρε η Μάντσεστερ Σίτι που διέλυσε 5-0 τη Γουίγκαν. Ο Τζέκο στο 33’ άνοιξε το σκορ για να έρθει ο Γιόβετιτς στο 60’ να κάνει το 2-0. Από εκεί και πέρα, οι «πολίτες» σημείωσαν ακόμα τρία τέρματα. Στο 76’ ο Τουρέ έκανε το 3-0 για να πετύχει το δεύτερό του προσωπικό τέρμα ο Γιόβετιτς στο 83’. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Νάβας στο 86’.

Με άνετο τρόπο προκρίθηκε η Τσέλσι της Σουίντον, καθώς επικράτησε 2-0 εκτός έδρας. Ο Τόρες στο 29’ άνοιξε το σκορ για τους «μπλε» για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Ραμίρες στο 36’.

Με τον Χάρη Μαυρία στον πάγκο, η Σάντερλαντ επιβλήθηκε 2-0 της Πιτέρμπορο. Ο Τζιακερίνι στο 33’ άνοιξε το σκορ για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Ρομπέρζ στο 74’.

Με γκολ στα τελευταία λεπτά κατάφερε να προκριθεί η Γουέστ Χαμ της Κάρντιφ με 3-2. Ο Μόρισον μόλις στο 1’ άνοιξε το σκορ, για να γίνει το 2-0 από τον Τζάρβις στο 8’. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τα γκολ των Νουν (45’) και Οντεμβιγκί (75’) για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Βαζ Τε στο 88’.

Άνετο απόγευμα για τη Σαουθάμπτον απέναντι στην Μπρίστολ Σίτι και νίκη με 2-0. Ο Ραμίρες στο 15’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Χούιβελντ στο 83’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Με τον Γιώργο Καραγκούνη να παίζει βασικός σε όλο το παιχνίδι, η Φούλαμ ανέτρεψε το σκορ και επικράτησε 2-1 της Έβερτον. Ο Νέισμιθ στο 12’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τους Μπερμπάτοφ (54’) και Μπεντ (64’) να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα.

Τέλος, μεγάλη εμφάνιση έκανε η Τότεναμ που διέλυσε 4-0 την Άστον Βίλα εκτός έδρας. Ο Ντεφό στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τους Παουλίνιο (49’), Τσαντλί (86’) και ξανά Ντεφό (92’) να φτάνουν το σκορ στο υψηλό αυτό εύρος.

Στα άλλα παιχνίδια: Μπέρνλι – Νότιγχαμ 2-1, Χαλ – Χάντερσφιλντ 1-0, Λέστερ – Ντέρμπι 2-1

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

Αυτό το πλασματάκι της θάλασσας έχει τρελάνει το ίντερνετ! Δείτε γιατί (photos+video)
Το κάρφωμα της χρονιάς από τον ΜακΓκι της Σάσαρι! (video)
Ολυμπιακός: Το «ευχαριστώ» του Καραπαπά στον Μαρινάκη
Περιμένει την ΤΣΣΚΑ Μόσχας ο Σέρχιο Ροντρίγκεθ!

Νέο μυστηριώδες είδος γάτας-αλεπού εμφανίστηκε στην Κορσική

Τζένη Μπαλατσινού: Η νέα εμφάνιση μετά το γάμο, η βέρα και η λεπτομέρεια που παρατηρήσαμε! (Photos)

Διαλείπουσα νηστεία: Πώς θα ξεκινήσετε

H Jennifer Aniston εμφανίζεται στα 50 της με μικροσκοπικό μπικίνι και σκορπά κύματα ενθουσιασμού

Ελένη Χατζίδου: Ο Άγιος που της έδωσε δύναμη και της άλλαξε τη ζωή (pics)