EURO 2016:«Καθάρισε» ο Μακ Γκίντι για την Ιρλανδία (video)

Νικηφόρο ήταν το ξεκίνημα της Ιρλανδίας στο πλαίσιο του Δ’ Ομίλου των προκριματικών του EURO 2016 καθώς επικράτησε 2-1 εκτός έδρς της Γεωργίας.

Η ομάδα του Μάρτιν ο ‘ Νιλ προηγήθηκε στο 24’ με τον Μακ Γκίντι αλλά οι γηπεδούχοι έφθασαν επτά λεπτά πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους στην ισοφάριση χάρη στο γκοπλ του Οκριασβίλι.
Τους τρεις βαθμούς στους φιλοξενούμενους έδωσε με το 2ο του προσωπικό γκολ ο ΜακΓκίντι με τη συμπλήρωση του 90λεπτου.

Οι συνθέσεις:

Γεωργία : Λορία (46’ Κβασκβάντζε), Λομπγιανίτζε, Κβερκβέλια, Κουμπούτια, Κβιρκβέλια, Κσία, Κανκάβα, Νταουσβίλι, Αναλίτζε (Ταργκαμλαντζε), Οκριασβίλι (88’ Μχεντλίτζε), Γκελασβίλι

ΙΡΛΑΝΔΙΑ: Φόρντε, Κόλμαν, Γουίλσον, Ο’ Σέι, Γουόρντ, Γουίλαν, ΜσκΓκίντι, ΜακΚάρθι(90’ Μέιλερ), Γουόλτερς , Κουίν(76’ Μπρέιντι), Κιν (76’ Λογκ)

Ατρόμητος: Το «αντίο» του Τζαβέλλα στην Εθνική Ελλάδας και το μήνυμα των Περιστεριωτών
Άρης - ΠΑΟΚ, Τόμας Κεντζιόρα: «Θέλουμε να είμαστε πρωταθλητές»
ΑΕΚ: Ζητά την προσοχή των οπαδών - «Το γήπεδο είναι περιουσία όλων»