Ίντερ-Γκλάντμπαχ 2-2: Έγινε του… VAR και της… ανατροπής (videos)

Τσάμπιονς Λιγκ: Σε ένα καταπληκτικό δεύτερο ημίχρονο Ίντερ και Γκλάντμπαχ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2, με τρομερό φινάλε στην αναμέτρηση.

Τρομερό παιχνίδι έγινε στο Μιλάνο, ανάμεσα στην Ίντερ και την Γκλάντμπαχ. Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό, μετά από ένα χορταστικό 2-2, με τα τέσσερα γκολ να μπαίνουν όλα στο δεύτερο ημίχρονο!

Μετά από ένα ανούσιο πρώτο μέρος χωρίς γκολ και πολλές φάσεις Ίντερ και Γκλάντμπαχ μπήκαν πιο αποφασισμένες στο δεύτερο ημίχρονο του μεταξύ τους αγώνα στο Μιλάνο.

Η Ίντερ μάλιστα άνοιξε το σκορ νωρίς στην επανάληψη μετά από μια… περιπετειώδη φάση και άψογο τελείωμα του Λουκάκου.

Η Γκλάντμπαχ όμως πήρε… μπροστά από το γκολ του Λουκάκου και αντεπιτέθηκε. Αρχικά ισοφάρισε με πέναλτι του Μπενσεμπαϊνί στο 63’ και στο 84’ ο Χόφμαν σε μια τρομερή αντεπίθεση των Γερμανών έκανε την ανατροπή και το 1-2.

Μια φάση που εξετάστηκε για περισσότερα από 3 λεπτά από το VAR για οφσάιντ, για να μετρήσει κανονικά τελικά το γκολ.

Ωστόσο, η Ίντερ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη, με τον Λουκάκου να σκοράρει στο 90' και να ισοφαρίζει για τους νερατζούρι  με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Μια φάση που επίσης εξετάστηκε για αρκετή ώρα από το VAR για οφσάιντ.

Δείτε παρακάτω τα highlights:

Οι αρχικές συνθέσεις:

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ντ'Αμπρόζιο, Ντε Φράι, Κολάροφ, Νταρμιάν, Μπαρέλα, Βιδάλ, Πέρισιτς, Έρικσεν, Λουκακού, Σάντσες

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Ζόμερ, Λάινερ, Γκίντερ, Ελβέντι, Μπεσενμπαΐνι, Κράμερ, Νοχάουζ, Τουράμ, Εμπολό, Χόφμαν, Πλεά

Περισσότερα σε λίγο…

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ