Βέροια-Skoda Ξάνθη 3-2: Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις (video)

Επεισοδιακό ήταν το παιχνίδι της Βέροιας με την Skoda Ξάνθη, όπου η ομάδα της Ημαθίας πήρε τη νίκη 3-2 και έμεινε… ζωντανή για την παραμονή στην κατηγορία.

Η «Βασίλισσα του Βορρά» άνοιξε το σκορ στο 5’ με τον Όστοϊτς αλλά ο Βασιλακάκης στο 33’ ισοφάρισε για τους Ακρίτες, ενώ εννέα λεπτά αργότερα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι «κυανέρυθροι» πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 58’ με τον Μπαργκάν, ενώ ο Παυλίδης στο 70’ έδωσε… αέρα δύο τερμάτων στην «Βασίλισσα». Στο 93’ ο Όστοϊτς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και στο επόμενο λεπτό, οι Θρακιώτες μείωσαν με τον Νάκα. Μετά το τέλος του αγώνα, ο Αμαραντίδης αποβλήθηκε από τον Σπάθα με δεύτερη κίτρινη κάρτα!

Δείτε από το Onsports TV τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του παιχνιδιού, όπως το μετέδωσε η Nova…