Η βολική ισοπαλία

Η ΣΠΑΛ χρειάζεται αποτέλεσμα για να πλησιάσει το στόχο της παραμονής, η Γιουβέντους με έναν βαθμό κατακτά και μαθηματικά το όγδοο σερί πρωτάθλημα. Μια ισοπαλία που μπορεί να «βολέψει» και τις δύο ομάδες και πληρώνει αρκετά καλά.

Η Γιουβέντους βρίσκεται μια ανάσα από τη μαθηματική κατάκτηση του όγδοου διαδοχικού τίτλου στη Serie A, αν το πετύχει στη Φεράρα με αντίπαλο τη ΣΠΑΛ θα πρόκειται για ρεκόρ, έξι αγωνιστικές πριν το φινάλε της σεζόν. Η Γιούβε χρειάζεται έναν βαθμό για τη μαθηματική κατάκτηση του σκουντέτο, δεν έχει λόγο να «πιέσει» καταστάσεις αφού βρίσκεται εν μέσω των δύο αγώνων με τον Αγιαξ για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Και ο Μαξ Αλέγκρι άφησε εκτός αποστολής σχεδόν όλους τους βασικούς του παίκτες: Ρονάλντο, Κιελίνι, Μάντζουκιτς, Ματουιντί, Πιάνιτς, Ρουγκάνι, Ντάγκλας Κόστα, Εμρέ Τζαν, Κάσερες, θα απουσιάσουν από το αποψινό παιχνίδι και η ΣΠΑΛ, που ψάχνει βαθμούς για να προσεγγίσει τον στόχο της παραμονής, μπορεί να εκμεταλλευτεί την περίσταση. Μια ισοπαλία που δείχνει βολική για όλους και πληρώνει 3,05 στον ΟΠΑΠ.

Στη Β’ Ιταλίας η Κροτόνε υποδέχεται την Κρεμονέζε, έχοντας μόλις διακοπεί το σερί πέντε αγώνων χωρίς ήττα με το άδικο 1-0 από την Κοζέντσα στο γειτονικό ντέρμπι. Η Κροτόνε έπαιξε εξαιρετικά στο δεύτερο ημίχρονο, είχε ευκαιρίες και άξιζε την ισοφάριση, την πέτυχε στις καθυστερήσεις με τον Σίμι αλλά το γκολ αναίτια δεν μέτρησε ως οφσάιντ, σε μια λανθασμένη διαιτητική απόφαση. Η ομάδα του Τζιοβάνι Στρόπα επιστρέφει στην έδρα της και χρειάζεται οπωσδήποτε τη νίκη εις βάρος της άνετης βαθμολογικά Κρεμονέζε, θα πάρουμε τον άσο κινήτρου σε τιμή 2,05 στον ΟΠΑΠ.

ΠΡΟΤΑΣΗ

(16:00): ΣΠΑΛ – ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Χ (3,05)
(16:00): ΚΡΟΤΟΝΕ – ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ: 1 (2,05)

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα