Τα ημιτελικά στην Παιανία

Συντάκτης: Ρούλα Κεφάκη Δημοσίευση: Τετάρτη, 16 Μαρτίου 2011 20.58
Με τη διεξαγωγή τεσσάρων παιχνιδιών ξεκίνησε στην Παιανία η ημιτελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος νεανίδων.

Ξεκίνησε η ημιτελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος νεανίδων, που διεξάγεται στην Παιανία.
Ο Ηρακλής Θεσσαλονίκης και το Άργος ήταν οι νικητές των πρώτων αγώνων στον α΄ όμιλο, ενώ ο Ολυμπιακός και ο Ηρακλής Κηφισιάς πήραν τα θετικά αποτελέσματα στον β΄ όμιλο.

Τα αποτελέσματα:

Α΄ όμιλος
ΕΑ Λαρίσης - ΓΣ Ηρακλής 2-3 (15-25, 18-25, 25-22, 25-11, 15-17)
ΕΑ Λαρίσης (Απ. Οικονόμου): Καραγιώργου, Παπαστεργίου, Νούσια, Μαδένογλου, Υφαντή, Κατσαρέ, Τίκα (λ), Τάση, Τζουβίλη, Πάντζιου, Μπέη, Χαμαΐδη
Ηρακλής (Κ. Παπαδόπουλος): Κωνσταντινίδου Λ., Λαδένη, Δαουλτζόγλου, Στράντζαλη, Κελεσίδου, Κωνσταντινίδου Ε., Αρτακιανού (λ), Παπαφωτίου, Χορτιάτη, Μπουρσανίδου, Βέλλιου

ΓΣ Άργους - ΣΦΒ Ερμής 3-1 (14-25, 25-23, 25-16, 25-17)
ΓΣ Άργους (Γ. Μπούκουρας): Ξενάκη, Μπιρλατεάνου, Μπούκουρα, Παναγιωτοπούλου, Μπίσκου, Μπαβέλη Α., Μπαβέλη Κ. (λ), Τούγια, Τσιλικαρέλη, Φλώρου Κούγια
ΣΦΒ Ερμής (Χ. Κυριαζίδης): Τερτλίδου, Παντελίδου, Σωτηρίου, Καρατασίδου, Πιτσακτσή, Λιοπούλου, Χατζηελευθέρη (λ), Κερκενίδου, Τυχάλα

Το πρόγραμμα:
Πέμπτη, 17/3: 13.00 ΕΑ Λαρίσης - ΓΣ Άργους, 15.00 ΓΣ Ηρακλής - ΣΦΒ Ερμής.
Παρασκευή, 18/3: 13.00 ΣΦΒ Ερμής - ΕΑ Λαρίσης, 15.00 ΓΣ Άργους - ΓΣ Ηρακλής.

Βαθμολογία
1. ΓΣ Άργους 2 (3-1)
2. ΓΣ Ηρακλής 2 (3-2)
3. ΕΑ Λαρίσης 1 (2-3)
4. ΣΦΒ Ερμής 1 (1-3)

Β΄ όμιλος
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Ηρακλής Ιωαν. 3-0 (25-21, 25-21, 25-21)
Ολυμπιακός ΣΦΠ (Π. Δροσινού): Θεοδωρίδου, Δελιανίτη, Μίλιαρη, Κατραμάδου, Μπίλλια, Τσαντέ, Φλέγκα (λ), Καλεμικεράκη, Κρεμμύδα, Αποστολάτου, Μουρατίδη, Κοκκινάκη
ΑΟ Ηρακλής Ιωαν. (Κ. Ζιώγος): Σάκκου, Κακκαβά, Μπούκα, Παπακωνσταντίνου, Δερμιτζάκη, Τσελίκη, Ζαβογιάννη Ε. (λ), Μαγκλάρα Χ., Ζαβογιάννη Αλ.., Μπαλαμάτσια, Μαγκλάρα Γ.

ΓΚΣ Ηρακλής - ΑΟ Νηρέας 3-0 (25-09, 25-12, 25-09)
ΓΚΣ Ηρακλής (Σ. Ιβάνοβα): Ιβάνοβα, Νομικού, Καραγκούνη, Κουντουρά, Λαμπρούση, Διώτη, Γλύκα, Γρηγοράτου, Αριστοβούλου, Παναγιωτίδου, Σταθοπούλου, Σαλιάρη
ΑΟ Νηρέας (Φρ. Κυλαδίτης): Κωστάλα, Σουλτάνη Ν., Παγώνη Αν., Παντελούκα, Παγώνη Αγγ., Σιδεράτου, Μυλωνά (λ), Μπαρούτα, Μπουλά, Καραβόλου Ελ., Καραβόλου Γ., Σουλτάνη Στ.

Το πρόγραμμα:
Πέμπτη, 17/3: 13.00 ΓΣΚ Ηρακλής – Ολυμπιακός, 15.00 ΑΟ Νηρέας - ΑΟ Ηρακλής Ιωαν.
Παρασκευή, 18/3: 13.00 Ολυμπιακός - ΑΟ Νηρέας, 15.00 ΑΟ Ηρακλής Ιωαν. - ΓΣΚ Ηρακλής.

Βαθμολογία
1. ΓΚΣ Ηρακλής 2 (3-0)
2. Ολυμπιακός 2 (3-0)
3. ΑΟ Ηρακλής Ιωαν. 1 (0-3)
4. ΑΟ Νηρέας 1 (0-3)

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.