Το πρόγραμμα του Eυρωπαϊκού

Το πρόγραμμα του Eυρωπαϊκού

Με τα 100 μ. δεκάθλου στους άνδρες θα ξεκινήσει την Πέμπτη (14/7) το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ανδρών και γυναικών που θα διεξαχθεί στην Οστράβα.

Ξεκινά την Πέμπτη (14/7) το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου Νέων ανδρών και γυναικών που θα γίνει στην Οστράβα. Τον κύκλο των αγώνων θα ανοίξουν τα 100μ. δεκάθλου ανδρών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της διοργάνωσης:

1η ημέρα-Πέμπτη (14/7)

Πρωί

10.00 100μ δεκάθλου Α

10.00 Επί κοντώ Α (προκριματικά)

10.00 Σφαίρα Α (προκριματικά)

10.00 Δίσκος Γ (προκριματικά-Α΄ γκρουπ)

10.15 Ύψος Γ (προκριματικά)

10.20 100μ Γ (προκριματικά)

10.50 100μ Α (προκριματικά)

11.00 Μήκος δεκάθλου Α

11.05 Δίσκος Γ (προκριματικά-Β΄ γκρουπ)

11.20 3.000μ στιπλ Γ (προκριματικά)

11.55 400μ εμπόδια Γ (προκριματικά)

12.20 Σφαίρα δεκάθλου Α

12.25 400μ εμπόδια Α (προκριματικά)

 Απόγευμα

15.30 Ακοντισμός Α (προκριματικά-Α΄ γκρουπ)

16.15 Μήκος Α (προκριματικά)

16.30 Ύψος δεκάθλου Α

16.35 800μ Γ (προκριματικά)

16.50 Ακοντισμός Α (προκριματικά (Β΄ γκρουπ)

17.00 800μ Α (προκριματικά)

17.20 Σφαίρα Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

17.25 100μ Γ (ημιτελικά)

17.45 100μ Α (ημιτελικά)

18.05 10.000μ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

18.10 Ακοντισμός Γ (προκριματικά (Α΄ γκρουπ)

18.40 Τριπλούν Γ (προκριματικά)

18.45 400μ Γ (προκριματικά)

19.10 400μ Α (προκριματικά)

19.15 Ακοντισμός Γ (προκριματικά-Β΄ γκρουπ)

19.40 400μ δεκάθλου Α

 2η ημέρα-Παρασκευή ( 15/7)

Πρωί

10.00 Σφαίρα Γ (προκριματικά)

10.00 Σφύρα Γ (προκριματικά-Α΄ γκρουπ)

10.05 100μ εμπόδια Γ (προκριματικά)

10.10 Επί κοντώ Γ (προκριματικά)

10.30 Ύψος Α (προκριματικά)

10.45 110μ εμπόδια Α (προκριματικά)

11.05 Σφύρα Α (προκριματικά-Β΄ γκρουπ)

11.15 110μ εμπόδια δεκάθλου Α

11.45 3.000μ στιπλ Α (προκριματικά)

12.15 Δίσκος δεκάθλου Α (Α΄ γκρουπ)

13.15 Δίσκος δεκάθλου Α (Β΄ γκρουπ)

Απόγευμα

15.15 Επί κοντώ δεκάθλου Α

15.25 Δίσκος Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

15.30 400μ εμπόδια Γ (ημιτελικά)

15.45 Τριπλούν Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

15.50 400μ εμπόδια Α (ημιτελικά)

16.10 100μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

16.25 100μ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

16.40 800μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

16.55 800μ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

17.20 10.000μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

17.00 Ακοντισμός δεκάθλου Α (Α΄ γκρουπ)

17.35 Σφαίρα Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

18.20 Μήκος Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

18.25 400μ Γ (ημιτελικά)

18.30 Ακοντισμός δεκάθλου Α (Β΄ γκρουπ)

18.45 400μ Α (ημιτελικά)

19.05 200μ Γ (προκριματικά)

19.30 200μ Α (προκριματικά)

20.00 1.500μ δεκάθλου Α

 3η ημέρα-Σάββατο ( 16/7)

Πρωί

10.00 Σφύρα Α (προκριματικά-Α΄ γκρουπ)

10.10 1.500μ Γ (προκριματικά)

10.30 Μήκος Γ (προκριματικά)

10.35 1.500μ Α (προκριματικά)

11.00 100μ εμπόδια επτάθλου Γ

11.10 Σφύρα Α (προκριματικά-Β΄ γκρουπ)

11.15 200μ Γ (ημιτελικά)

11.30 200μ Α (ημιτελικά)

11.50 Ύψος επτάθλου Γ

12.05 Τριπλούν Α (προκριματικά)

12.10 4χ400μ Α (προκριματικά)

12.25 Δίσκος Α (προκριματικά-Α΄ γκρουπ)

13.35 Δίσκος Α (προκριματικά-Β΄ γκρουπ)

 Απόγευμα

15.25 Σφύρα Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

16.00 400μ εμπόδια Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

16.00 Σφαίρα επτάθλου Γ

16.15 400μ εμπόδια Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

16.25 Ύψος Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

16.30 400μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

16.40 400μ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

17.00 Επί κοντώ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

17.05 100μ εμπόδια Γ (ημιτελικά)

17.25 Ακοντισμός Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

17.30 110μ εμπόδια Α (ημιτελικά)

17.50 200μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

18.05 200μ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

18.15 200μ επτάθλου Γ

18.35 100μ εμπόδια Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

18.50 110μ εμπόδια Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

19.00 Ακοντισμός Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

19.20 5.000μ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

20.00 3.000μ στιπλ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

4η ημέρα-Κυριακή (17/7)

Πρωί

08.00 20 χλμ βάδην Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

10.00 20 χλμ βάδην Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

Απόγευμα

13.30 Μήκος επτάθλου Γ

13.30 Σφύρα Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

15.00 Μήκος Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

15.05 Ύψος Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

15.15 Επί κοντώ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

15.20 4χ100μ Γ (προκριματικά)

15.25 Ακοντισμός επτάθλου Γ

15.45 4χ100μ Γ (προκριματικά)

16.00 1.500μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

16.20 1.500μ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

16.35 5.000μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

17.05 Τριπλούν Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

17.10 4χ100μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

17.20 Δίσκος Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

17.25 4χ100μ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

17.40 3.000μ στιπλ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

18.10 800μ επτάθλου Γ

18.40 4x400μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

19.05 4x400μ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

Παναθηναϊκός: Ανανεώνει ο Δώνης
Παναθηναϊκός: Ανανεώνει ο Δώνης
Επεισόδια και διακοπή στο ΟΚΑ Μεσογείων-Νήαρ Ηστ! (photo)
Επεισόδια και διακοπή στο ΟΚΑ Μεσογείων-Νήαρ Ηστ! (photo)
Μουντιάλ 2018: «Κόπηκαν» οκτώ παίκτες από την Κροατία
Μουντιάλ 2018: «Κόπηκαν» οκτώ παίκτες από την Κροατία
Μετακομίζει Αίγυπτο ο Γκώνιας
Μετακομίζει Αίγυπτο ο Γκώνιας

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης