Το Πανελλήνιο Συνθέτων στο ΟΑΚΑ

Το Πανελλήνιο Συνθέτων στο ΟΑΚΑ

Τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα σύνθετων αγωνισμάτων εφήβων - νεανίδων, παμπαίδων - παγκορασίδων Α΄ και 10.000 εφήβων διεξάγονται στο ΟΑΚΑ.

Με τρεις διοργανώσεις Πανελληνίων πρωταθλημάτων συνεχίζεται η αγωνιστική δράση στο ΟΑΚΑ το Σαββατοκύριακο (2-3/7).
Τα βοηθητικά στάδια Κ1 και Κ2 θα φιλοξενήσουν τα πρωταθλήματα σύνθετων αγωνισμάτων εφήβων - νεανίδων (δέκαθλο - έπταθλο), παμπαίδων - παγκορασίδων Α΄(έξαθλο - πένταθλο) και 10.000 εφήβων.

Στα 10.000μ εφήβων μετέχουν οι αθλητές: Δημήτρης Καλημέρης (ΠΓΣ), Θόδωρος Κιορμήτρου (ΠΓΣ), Χρήστος Σπύρου (ΜΕΑΣ Τρίτων), Χρήστος Δήμου (ΓΕ Αγρινίου), Νίκος Πούλιος (ΓΕ Αγρινίου), Αλέξανδρος Κρίγκας (ΓΣ Αρκαδίας), Φατιον Ντελίμπασι (ΑΓΣ Ιωαννίνων), Βασίλης Τσώλης (ΑΓΣ Ιωαννίνων), Πανταλής Βλαχάς (ΑΓΣ Ιωαννίνων), Φώτης Τελωνιάτης (ΓΑΣ Ιλισός), Χαράλαμπός Πιτσόλης (ΓΑΣ Ιλισός), Κώστας Βαρτζής (ΟΣΦΠ), Μάριος Φολέτα (ΓΣ Γλυφάδα), Αλέξανδρος-Θωμάς Αποστολίδης (ΓΣ Κηφισιάς) και Μηνάς Μανούσακας (ΑΕ Μεσογείων).

Στα Σύνθετα θα πάρουν μέρος οι εξής αθλητές:

Δέκαθλο Ε: Γιώργος Στεφανής (ΓΕ Νάουσας), Μιχάλης Κιάφας (ΓΣ Ηρακλής), Αντώνης Ναουμίδης (ΓΣ Εδεσσας), Αχμετάι Τζεντιλιάν (ΑΓΕ Ζακύνθου), Στάθης Κοϊμτζίδης (ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος), Κώστας Ψαρρής (ΑΟ Βάρης Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ), Χάρης Χροϊδής (ΠΑΟ Καλαμπακίου).

Έπταθλο Ν: Ιωάννα Στεφανή (ΓΕ Νάουσας), Ραφαέλλα Ιωάννου (ΓΣ Ηρακλής), Αλεξάνδρα Βαδάση (ΓΣ Έδεσσας), Στέλλα Τζικάνουλα (ΑΣ Τιτάν Σερβίων), Ντάρια Τισένκο (ΓΣ Λαγκαδά), Ζακλίνα Μιφτάρι (ΓΣ Καρδίτσας), Γραμματή Ψαρράκου (ΓΣ Βόλου), Αφροδίτη Παπαδοπούλου (ΓΣ Βόλου).

Έξαθλο ΠΠ Α΄: Γιάννης Ξενικάκης (ΟΦΗ), Θανάσης Στεφανάτος (ΟΦΗ), Ιβάν Φινκ (ΣΚΑ Δράμας), Πέτρος Μαρτινίδης (Ολυμπιάδα Κομοτηνής), Θόδωρος Θεοθώρου (Φίλιππος Βέροιας), Μάριος Θεοθώρου (Φίλιππος Βέροιας), Αλέξανδρος Περιστέρης (Κτησιφών Παιανίας), Νίκος Δούκας Κύρκος (Κτησιφών Παιανίας), Φώτης Κακαργιάς (ΓΣ Καρδίτσας), Θόεωρος Στέφου (ΓΣ Αστέρας ΄90), Τάσος Γκίτσα (ΑΓΕ Ζακύνθου).

Πένταθλο ΠΚ Α΄: Ελπιδα Πρασιαδού (Ολυμπιάδα Κομοτηνής), Δάφνη Στολτίδου (Φίλιππος Βέροιας), Ευτέρπη Δημογλίδου (Φίλιπος Βέροιας), Ευγενία Μπαλταδώρου (ΓΣ Καρδίτσας), Τριαταφυλλιά Κρεμμυδά (ΓΣ Πίνδαρος), Κατερίνα Σεγκλόβα (ΓΣ Ηρακλής), Μαντώ Σιδηροπούλου (ΓΣ Λαγκαδά), Χριστίνα Κουβέλη (ΠΓΣ), Κατερίνα Βασιλείου (ΑΓΣ Α. Στεφλανου ΤΟ ΟΙΟΝ), Σοφία Κωτσοπούλου (Πανιώνιος ΓΣΣ), Κατερίνα Χατζηπέτρου (ΑΟ Ρόδου Η Καλλιπάτειρα), Παρασκευή Ζάρρα (ΑΟ Ρόδου Η Καλλιπάτειρα), Καλλιόπη Ράντου (ΑΓΣ Ιωαννίνων), Ευαγγελία Μακρίδου (ΦΟ Αριδαίας), Ιωάννα Τερτίπη (ΓΣ Ηλιούπολης), Ρεβέκα Γκόγκου (ΓΣ Ηλιούπολης).

Το πρόγραμμα
Σάββατο, 2/7/11

Πρωί
9:30 100μ. Δεκάθλου(1) - Εφήβων Κ2
10:00 100μ. με Εμπόδια Εξάθλου (1) - ΠΠ Α' κ2
10:10 Μήκος Δεκάθλου (2) - Εφήβων Κ2 - 1 σκάμμα
10:15 100μ. με Εμπόδιο Επτάθλου (1) - Νεανίδων Κ2
10:40 8Oμ. με Εμπόδιο Πεντάθλου (1) - ΠΚ Α' Κ2
10:40 Μήκος Εξάθλου(2) - ΠΠ Α' Κ1 - 1 σκάμμα
11:00 Ύψος Επτάθλου (2) - Νεανίδων Κ2 - 1 στρώμα
11:15 Σφαιροβολία Δεκάθλου (3) - Εφήβων Κ1 Βόρειο "D" -1 Βαλβίδα
11:30 Μήκος Πεντάθλου (2) - ΠΚ Α' Κ2 - 2 σκάμματα

Απόγευμα
17:30 Σφαιροβολία Εξάθλου (3) - ΠΠ Α' Κ1 Νότιο "D" - 1 Βαλβίδα
17:30 Σφαιροβολία Πεντάθλου (3) - ΠΚ Α' Κ1 Νότιο "Du" - 2 Βαλβίδες
18:00 Ύψος Δεκάθλου (4) - Εφήβων Κ2 - 1 στρώμα
18:45 Σφαιροβολία Επτάθλου (3) - Νεανίδων Κ1 Βόρειο "D" - 1 Βαλβίδα
18:45 Ακοντισμός Πεντάθλου (4) - ΠΚ Α' Κ1
19:15 Ύψος Εξάθλου (4) - ΠΠ Α' Κ1 - 1στοώμο
19:30 10.000μ. ΕΦΗΒΩΝ Κ2
20:30 200μ. Επτάθλου (4) - Νεανίδων Κ2
20:45 400μ. Δεκάθλου (5) - Εφήβων Κ2

Κυριακή, 3/7/2011
Πρωί
9:00 110μ. με Εμπόδια Δεκάθλου (6) - Εφήβων Κ2
9:30 Μήκος Επτάθλου (5) - Νεανίδων Κ2 - 1 σκάμμα
9:40 Δισκοβολία Δεκάθλου (7) - Εφήβων Κ1
10:35 Ακοντισμός Επτάθλου (6) - Νεανίδων Κ2
10:45 Ακοντισμός Εξάθλου (5) - ΠΠ Α' Κ1
11:00 Επί Κοντώ Δεκάθλου (Β) - Εφήβων Κ2
11:30 600μ. Τελικός Πεντάθλου (5) - ΠΚ Α, Κ2
12:00 1.000μ. Τελικός Εξάθλου (6) - ΠΠ Α, Κ2

Απόγευμα
17:30 Ακοντισμός Δεκάθλου (9) - Εφήβων Κ1
18:45 800μ Τελικός Επτάθλου (7) - Νεανίδων Κ2
19:00 1.500μ Τελικός Δεκάθλου (10) - Εφήβων Κ2

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Η βαθμολογία και το πρόγραμμα «φωτιά» της Euroleague - Τετραπλή ισοβαθμία και «μάχη» για τα πλέι όφ
Η βαθμολογία και το πρόγραμμα «φωτιά» της Euroleague - Τετραπλή ισοβαθμία και «μάχη» για τα πλέι όφ
«Πάρτι» της Ρεάλ στο «Palau Blaugrana»
«Πάρτι» της Ρεάλ στο «Palau Blaugrana»
Ξεπέρασε το εμπόδιο του Ερυθρού Αστέρα η Μπάμπεργκ
Ξεπέρασε το εμπόδιο του Ερυθρού Αστέρα η Μπάμπεργκ
Ισοπαλία... σαν ήττα για Μάιντς και Βόλφσμπουργκ (video)
Ισοπαλία... σαν ήττα για Μάιντς και Βόλφσμπουργκ (video)
Καιρός: Μετεωρολογική «βόμβα» χτυπά το Σαββατοκύριακο την Ελλάδα - Βροχές, καταιγίδες και χιόνια
Καιρός: Μετεωρολογική «βόμβα» χτυπά το Σαββατοκύριακο την Ελλάδα - Βροχές, καταιγίδες και χιόνια
Δήλωση - «βόμβα» Ζάεφ: Αρνείται αλλαγή του Συντάγματος στα Σκόπια
Δήλωση - «βόμβα» Ζάεφ: Αρνείται αλλαγή του Συντάγματος στα Σκόπια
Φρίκη: Κρατούσε αλυσοδεμένες για 10 χρόνια τις κόρες του και τις βίαζε (pics)
Φρίκη: Κρατούσε αλυσοδεμένες για 10 χρόνια τις κόρες του και τις βίαζε (pics)
Έκτακτο δελτίο καιρού ΕΜΥ: Έρχεται ισχυρή κακοκαιρία με χιόνια και καταιγίδες - Πού θα «χτυπήσει»
Έκτακτο δελτίο καιρού ΕΜΥ: Έρχεται ισχυρή κακοκαιρία με χιόνια και καταιγίδες - Πού θα «χτυπήσει»

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης