Α1 Πόλο Ανδρών: Στο φουλ οι «μηχανές» και δύο ντέρμπι για την 3η αγωνιστική
SHARE
Intime.gr

Α1 Πόλο Ανδρών: Στο φουλ οι «μηχανές» και δύο ντέρμπι για την 3η αγωνιστική

Με Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό στον Α΄ Όμιλο και Απόλλωνα Σμύρνης και Παλαιό Φάληρο στον Β’ να έχουν το απόλυτο 2Χ2 στις νίκες, συνεχίζεται η δράση της Α1 Πόλο Ανδρών με την διεξαγωγή της 3ης αγωνιστικής σήμερα, Σάββατο (22/10).

Το ντέρμπι κορυφής ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Απόλλων Σμύρνης και το Εθνικός-ΑΕΚ είναι οι αναμετρήσεις που ξεχωρίζουν από την 3η αγωνιστική της Α1 Πόλο Ανδρών, που θα πραγματοποιηθεί ολόκληρη σήμερα, Σάββατο (22/10).

Από εκεί και πέρα στο Ποσειδώνιο, ο ΠΑΟΚ θα επιδιώξει να πετύχει την πρώτη φετινή νίκη του στην Ελλάδα, μετά από δύο ήττες από Βουλιαγμένη και Απόλλωνα κόντρα στον ΑΝΟ Γλυφάδας, που ξεκίνησε τη σεζόν με σπουδαίο «διπλό» στο Περιστέρι, στο μοναδικό παιχνίδι που έχει δώσει ως τώρα (καθώς το ματς της 2ης αγωνιστικής με τη Βουλιαγμένη θα γίνει την προσεχή Τρίτη, 25/10).

Στον Α΄ όμιλο, ο Παναθηναϊκός έχει την ευκαιρία για το 3Χ3, καθώς υποδέχεται στο Πάρκο Γουδή τη Χίο, ενώ το παιχνίδι βάσει κλήρωσης ήταν να γίνει στην έδρα του ΝΟΧ, όμως οι δύο ομάδες συμφώνησαν σε αμοιβαία αλλαγή έδρας, καθώς το Ιωνικό κολυμβητήριο δεν είναι ακόμη έτοιμο.

Οι «πράσινοι», μετά τη νίκη της περασμένης εβδομάδας επί του Εθνικού, ελπίζουν να συνεχίσουν χωρίς απώλειες ως την επόμενη αγωνιστική, όπου τους περιμένει ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν εύκολο έργο στη Γλυφάδα απέναντι στον αδύναμο Υδραϊκό, όπως και ο Πανιώνιος που αντιμετωπίζει στο Χαλάνδρι το Νηρέα, ενώ ο Εθνικός θα επιδιώξει να επιστρέψει στις νίκες, υποδεχόμενος στον Πειραιά την αποδυναμωμένη ΑΕΚ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι βαθμολογίες των δύο ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*13.45 Δημοτικό Χαλανδρίου            ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ανδρέας Κατσώνης, Στέφανος Βόσικας)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

*16.00 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα         ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ναταλία Μαρκοπούλου, Γιώργος Θωμάς)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

*16.30 Εθνικό Πειραιά           ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΕΚ (Ανδρέας Μοίραλης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*17.00 Δημοτικό Γουδή         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     2          2          0          0          33-8     6

-.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 2          2          0          0          21-11   6

3.ΑΕΚ                   2          1          0          1          13-11   3

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        2          1          0          1          23-22   3

-.ΕΘΝΙΚΟΣ            2          1          0          1          18-19   3

-.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.      2          1          0          1          9-16     3

7.ΝΟ ΧΙΟΥ            2          0          0          2          14-29   0

8.ΥΔΡΑΪΚΟΣ          2          0          0          2          13-28   0

Σκόρερ

7 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 5 Κολόμβος (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Πανταζόπουλος (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ), Σγουρίδης (ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ), 4 Χαλατζιάν  (ΝΟ ΧΙΟΥ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*15.00 Ποσειδώνιο     ΠΑΟΚ DOMUS ERGO – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

*16.00 ΝΟΒ / Λαιμός ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

*16.30 Δημοτικό Περιστερίου           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μιχάλης Μπιράκης, Ηλίας Δαμιανάκης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

*18.00 Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου  ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από το KOE TV

Βαθμολογία

1.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ    2          2          0          0          25-14   6

-.ΑΟ ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟΥ       2          2          0          0          22-18   6

3.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ           1          1          0          0          13-5     3

-.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ           2          1          0          1          16-12   3

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ            1          1          0          0          9-8       3

6.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                 2          0          0          2          12-20   0

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                  2          0          0          2          15-24   0

8.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO     2          0          0          2          13-24   0

Σκόρερ

7 Τοτ (ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ), 6 Καρούντζος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ), 5 Γαρδίκας (ΑΠΟΛΛΩΝ), Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ DOMUS ERGO), Χαριτάκης (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ)



Κατηγορεί τον Μέσι για ασέβεια στη σημαία ο Κανέλο: «Να προσεύχεται να μην τον βρω μπροστά μου»
Κατηγορεί τον Μέσι για ασέβεια στη σημαία ο Κανέλο: «Να προσεύχεται να μην τον βρω μπροστά μου»
Live Chat Καμερούν-Σερβία 1-0
Live Chat Καμερούν-Σερβία 1-0
Πρωτάθλημα Πόλο Νέων Γυναικών: Ποιες ομάδες που συνεχίζουν στη Β' Φάση - Όλα τα αποτελέσματα
Πρωτάθλημα Πόλο Νέων Γυναικών: Ποιες ομάδες που συνεχίζουν στη Β' Φάση - Όλα τα αποτελέσματα
Παναθηναϊκός: Αναχώρησε για Κύπρο, μετά την «συνάντηση» με τον Ολυμπιακό (photos+video)
Παναθηναϊκός: Αναχώρησε για Κύπρο, μετά την «συνάντηση» με τον Ολυμπιακό (photos+video)