Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (18/3)
Το ντέρμπι της Παναχαϊκής με τον Άρη για την Football League ξεχωρίζει από το πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων της Κυριακής (18/3).
Οι «ροσονέρι» υποδέχονται στην Πάτρα τους «κίτρινους» σε μία κρίσιμη «μάχη» για την άνοδο στην Super League. Οι Αχαιοί θέλουν μόνο τη νίκη για να μην χάσουν έδαφος, ενώ οι Θεσσαλονικείς καλούνται να επιστρέψουν στην κορυφή. Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο να αρχίσει στις 15:00 και η μετάδοσή του θα γίνει από τα κανάλια της ΕΡΤ.
Παράλληλα, από τα κρατικά κανάλια θα μεταδοθεί και η αναμέτρηση του Πανιωνίου με την ΑΕΚ για την Basket League. Ο Ιστορικός «καίγεται» για τους βαθμούς, την στιγμή που η Ένωση καλείται να δείξει χαρακτήρα και πως μπορεί να φύγει με το «διπλό». Το ματς ξεκινά στις 17:00.
Την ίδια ώρα, στο ΣΕΦ, ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τον Κολοσσό για την Basket League. Οι «ερυθρόλευκοι» αναζητούν αντίδραση μετά την βαριά ήττα από την Μπαρτσελόνα στο Φάληρο και το ματς θα μεταδοθεί από την Cosmote TV.
Συνοπτικά, οι μεταδόσεις:
08:30 ΕΡΤ1
Ημιμαραθώνιος Αθήνας
09:30 FOX Sports
Knights - Raiders
NRL
10:30 Eurosport 1
Αλπικό σκι: Παγκόσμιο κύπελλο
Are, Sweden
11:30 Eurosport 1
Αλπικό σκι: Παγκόσμιο κύπελλο
Are, Sweden
12:00 COSMOTE SPORT 7 HD
Φενέρμπαχτσε - Νταρουσάφακα
Basketball Super League
12:15 Eurosport 2
Cross-country σκι: Παγκόσμιο κύπελλο
Falun, Sweden
12:30 Eurosport 1
Δίαθλο: Παγκόσμιο κύπελλο
Oslo, Norway
13:00 COSMOTE SPORT 2 HD
Θέλτα - Μάλαγα
La Liga
13:15 Eurosport 2
Βορινό σύνθετο: Παγκόσμιο κύπελλο
Klingenthal, Germany
13:30 COSMOTE SPORT 1 HD
Σαμπντόρια - Ίντερ
Serie A
13:30 COSMOTE SPORT 8 HD
Μπασκόνια - Γκραν Κανάρια
Liga Endesa
13:45 Eurosport 1
Αλπικό σκι: Παγκόσμιο κύπελλο
Are, Sweden
14:00 Novasports 4HD
Ντέρμπι - Κάρντιφ
Championship
14:00 Novasports 1HD
Νις - Παρί Σεν Ζερμέν
Ligue 1
14:15 Eurosport 1
Αλπικό σκι: Παγκόσμιο κύπελλο
Are, Sweden
14:30 COSMOTE SPORT 3 HD
Ντόρτμουντ - Ανόβερο
Bundesliga
14:45 COSMOTE SPORT 5 HD
Moto3: Κατάρ
Αγώνας
15:00 Eurosport 2
Cross-country σκι: Παγκόσμιο κύπελλο
Falun, Sweden
15:00 ΕΡΤ3
Παναχαϊκή - Άρης
Football League
15:15 Eurosport 1
Δίαθλο: Παγκόσμιο κύπελλο
Oslo, Norway
15:30 Novasports 2HD
Σπάρτα Ρότερνταμ - Άγιαξ
Πρωτάθλημα Ολλανδίας
15:30 Novasports 3HD
Γουίγκαν - Σαουθάμπτον
Κύπελλο Αγγλίας
16:00 Novasports 1HD
Μετς - Ναντ
Ligue 1
16:00 COSMOTE SPORT 1 HD
Κροτόνε - Ρόμα
Serie A
16:00 COSMOTE SPORT 8 HD
Τορίνο - Φιορεντίνα
Serie A
16:00 COSMOTE SPORT 7 HD
Μίλαν - Κιέβο
Serie A
16:05 COSMOTE SPORT 5 HD
Moto2: Κατάρ
Αγώνας
16:30 COSMOTE SPORT 3 HD
Κολονία - Μπάγερ Λεβερκούζεν
Bundesliga
16:45 Eurosport 2
Βορινό σύνθετο: Παγκόσμιο κύπελλο
Klingenthal, Germany
17:00 ΕΡΤ1
Πανιώνιος - ΑΕΚ
Stoiximan.gr Basket League
17:00 COSMOTE SPORT 4 HD
Ολυμπιακός - Κολοσσός
Stoiximan.gr Basket League
17:00 ΕΡΤ2
Ηρακλής - Εθνικός
Volley League
17:15 Eurosport 1
Άλμα με σκι: Παγκόσμιο κύπελλο
Vikersund, Norway
17:15 COSMOTE SPORT 2 HD
Μπαρτσελόνα - Αθλέτικ Μπιλμπάο
La Liga
17:30 COSMOTE SPORT 5 HD
MotoGP: Κατάρ
Αγώνας
17:45 Novasports 2HD
Τσβόλε - Φέγενορντ
Πρωτάθλημα Ολλανδίας
18:00 Action 24
Μπρόντμπι - Χόμπρο
Πρωτάθλημα Δανίας
18:30 Novasports 1HD
Λέστερ - Τσέλσι
Κύπελλο Αγγλίας
19:00 COSMOTE SPORT 8 HD
Τορόντο Ράπτορς - Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ
ΝΒΑ
19:00 COSMOTE SPORT 3 HD
Λειψία - Μπάγερν Μονάχου
Bundesliga
19:15 COSMOTE SPORT 7 HD
Μιλάνο - Μόντενα
SuperLega
19:30 COSMOTE SPORT 6 HD
Μπούργος - Μπαρτσελόνα
Liga Endesa
19:30 COSMOTE SPORT 2 HD
Λεγανές - Σεβίλλη
La Liga
19:30 COSMOTE SPORT 1 HD
Βιγιαρεάλ - Ατλέτικο Μαδρίτης
La Liga
21:30 COSMOTE SPORT 5 HD
NASCAR Cup Series
Auto Club 400
21:45 COSMOTE SPORT 8 HD
Λάτσιο - Μπολόνια
Serie A
21:45 COSMOTE SPORT 1 HD
Νάπολι - Τζένοα
Serie A
21:45 COSMOTE SPORT 2 HD
Ρεάλ Μαδρίτης - Χιρόνα
La Liga
22:00 COSMOTE SPORT 6 HD
ATP Masters
Indian Wells, τελικός
22:00 Novasports 1HD
Μαρσέιγ - Λιόν
Ligue 1
22:00 FOX Sports
Golden Knights - Flames
NHL
22:15 COSMOTE SPORT 7 HD
Σπόρτινγκ - Ρίο Άβε
Πρωτάθλημα Πορτογαλίας
23:00 Eurosport 2
Dallas - Seattle Sounders
MLS
00:00 COSMOTE SPORT 4 HD
Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μπόστον Σέλτικς
ΝΒΑ