Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (17/2)
Ο τελικός του Κυπέλλου Ελλάδας στο μπάσκετ, μεταξύ του Ολυμπιακού και της ΑΕΚ στο Ηράκλειο, αλλά και τα ματς της Super League ξεχωρίζουν από το πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων του Σαββάτου (17/2).
Οι «ερυθρόλευκοι» αντιμετωπίζουν την Ένωση στον αγώνα που θα κρίνει τον πρώτο τίτλο στην φετινή σεζόν. Το ματς είναι προγραμματισμένο να αρχίσει στις 17:15 και η μετάδοσή του θα γίνει από τα κανάλια της ΕΡΤ.
Από εκεί και πέρα, δράση υπάρχει και στην Super League. Η αυλαία της 22ης αγωνιστικής ανοίγει στην Κέρκυρα, όπου η ομώνυμη ομάδα αντιμετωπίζει τον Απόλλωνα Σμύρνης στον… τελικό της παραμονής. Στις 17:15 ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχεται τον Ατρόμητο και στις 19:30 η Λαμία αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ. Όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν τηλεοπτικά από τη Nova.
Συνοπτικά οι μεταδόσεις:
09:30 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Χόκεϊ επί πάγου
Κορέα - Ελβετία (άνδρες)
09:30 Eurosport 2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Χόκεϊ επί πάγου
Γυναίκες – Προημιτελικά
11:20 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Cross country
Σκυταλοδρομία γυναικών
11:30 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Cross country
4 x 5 χλμ σκυταλοδρομία γυναικών
13:00 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Δίαθλο
12,5 χλμ μαζικής εκκίνησης γυναικών
13:10 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Δίαθλο
12,5 χλμ μαζικής εκκίνησης γυναικών
14:00 COSMOTE SPORT 2 HD
Λας Πάλμας - Σεβίλλη
La Liga
14:00 Eurosport 2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Χόκεϊ επί πάγου
Άνδρες
14:00 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Πατινάζ ταχύτητας
1500μ γυναικών – Τελικός
14:00 COSMOTE SPORT 3 HD
Ίνγκολσταντ - Ζανκτ Πάουλι
Bundesliga 2
14:25 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Άλμα με σκι
Μεγάλος λόφος ανδρών – Τελικός
14:30 Novasports 1HD
Σέφιλντ Γουένσντεϊ - Σουόνσι
Κύπελλο Αγγλίας
14:30 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Άλμα με σκι
Άνδρες - 1ος γύρος
15:00 ΕΡΤ3
Σπάρτη - ΟΦΗ
Football League
15:00 Novasports 2HD
Κέρκυρα - Απόλλων Σμύρνης
Super League Σουρωτή
15:15 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Σκέλετον
Γυναίκες – Τελικός
15:30 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Άλμα με σκι
Άνδρες – Τελικός
16:00 COSMOTE SPORT 1 HD
Ουντινέζε - Ρόμα
Serie A
16:00 COSMOTE SPORT 5 HD
WRC: Σουηδία
SS14 Vargasen 2
16:00 COSMOTE SPORT 6 HD
ATP 500
World Tennis Tournament, ημιτελικά
16:10 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Χόκεϊ επί πάγου
Ολυμπιακοί Αθλητές Ρωσίας - ΗΠΑ (άνδρες)
16:30 COSMOTE SPORT 3 HD
Βόλφσμπουργκ - Μπάγερν Μονάχου
Bundesliga
16:30 Eurosport 2
Γύρος της Ανδαλουσίας
Ισπανία
16:30 COSMOTE SPORT 8 HD
Φράιμπουργκ - Βέρντερ
Bundesliga
16:30 COSMOTE SPORT 7 HD
Αμβούργο - Μπάγερ Λεβερκούζεν
Bundesliga
17:00 ΕΡΤ2
Ηρακλής - Ολυμπιακός
Volley League
17:00 Novasports 4HD
ΚΠΡ - Μπόλτον
Championship
17:15 Novasports 2HD
Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος
Super League Σουρωτή
17:15 ΕΡΤ1
Ολυμπιακός - ΑΕΚ
Κύπελλο Ελλάδος – Τελικός
17:15 COSMOTE SPORT 2 HD
Έιμπαρ - Μπαρτσελόνα
La Liga
18:00 Novasports 3HD
Παρί Σεν Ζερμέν - Στρασμπούρ
Ligue 1
18:00 Eurosport 2
Γύρος του Αλγκάρβε
Πορτογαλία
19:00 COSMOTE SPORT 1 HD
Κιέβο - Κάλιαρι
Serie A
19:00 COSMOTE SPORT 8 HD
ATP 250
Όπεν Αργεντινής, ημιτελικά
19:00 FOX Sports
Butler - Providence
NCAA
19:00 COSMOTE SPORT 5 HD
Κύπελλο Ιταλίας - Final Eight
Ημιτελικά
19:30 COSMOTE SPORT 3 HD
Σάλκε - Χόφενχαϊμ
Bundesliga
19:30 Novasports 1HD
Λαμία - ΠΑΟΚ
Super League Σουρωτή
19:30 Novasports 2HD
Χάντερσφιλντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Κύπελλο Αγγλίας
19:30 COSMOTE SPORT 2 HD
Αλαβές - Ντεπορτίβο λα Κορούνια
La Liga
20:00 COSMOTE SPORT 7 HD
Copa del Rey
Ημιτελικά
20:30 COSMOTE SPORT 6 HD
ATP 500
World Tennis Tournament, ημιτελικά
20:45 Novasports 4HD
Αϊντχόφεν - Χέρενφεν
Πρωτάθλημα Ολλανδίας
21:00 Novasports 3HD
Μονπελιέ - Γκινγκάμπ
Ligue 1
21:30 Eurosport 2
Red Bull Crashed Ice
Μασσαλία
21:45 COSMOTE SPORT 2 HD
Μάλαγα - Βαλένθια
La Liga
21:45 COSMOTE SPORT 5 HD
Κύπελλο Ιταλίας - Final Eight
Ημιτελικά
21:45 COSMOTE SPORT 1 HD
Τζένοα - Ίντερ
Serie A
22:30 COSMOTE SPORT 7 HD
Copa del Rey
Ημιτελικά
02:00 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Κέρλινγκ
Άνδρες
02:00 FOX Sports
Lightning - Devils
NHL
02:40 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Αλπικό σκι
Γιγαντιαίο σλάλομ ανδρών
03:00 COSMOTE SPORT 4 HD
NBA All-Star Weekend
All Star Saturday Night
03:15 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Αλπικό σκι
Γιγαντιαίο σλάλομ ανδρών – Προκριματικά
04:00 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Αλπικό σκι
Κατάβαση γυναικών
04:15 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Freestyle σκι
Slopestyle ανδρών
05:00 Eurosport 2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Χόκεϊ επί πάγου
Γερμανία - Νορβηγία (άνδρες)
06:00 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Freestyle σκι
Slopestyle ανδρών – Τελικός
06:00 FOX Sports
USC - Oregon State
NCAA