Λιγκ Καπ Βόλεϊ: Το πρόγραμμα της Α' φάσης
SHARE

Λιγκ Καπ Βόλεϊ: Το πρόγραμμα της Α' φάσης

Το πρόγραμμα της Α' φάσης του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» για τη σεζόν 2013/14 έδωσε στη δημοσιότητα η ΕΣΑΠ.

Η ανακοίνωση:

«Η Ε.Σ.ΑΠ. ενημερώνει πως η Αστυνομική Διεύθυνση Αιγινίου δήλωσε αδυναμία για μέτρα ασφαλείας στο ντέρμπι Α.Σ.Άρης – Π.Α.Ο.Κ. που είχε οριστεί στον 1ο όμιλο του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» στο Αιγίνιο. Κατόπιν τούτου αποφασίστηκε τρεις αγώνες του ομίλου να γίνουν στο γυμναστήριο της Μίκρας, δύο στο Αιγίνιο, ενώ σε εκκρεμότητα παραμένει η έδρα του αγώνα Π.Α.Ο.Κ. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης.

Επίσης, η διοίκηση του γυμναστηρίου της Γλυφάδας «Μάκης Λιούγκας» δεν έχει εξασφαλίσει άδεια από την Αποκεντρωμένη Περιφέρεια Αττικής και δε μπορεί να εξασφαλίσει άδεια τέλεσης των αγώνων της ΑΕΚ και αναζητείται άλλο γυμναστήριο που να έχει την απαιτούμενη άδεια από την αρμόδια Περιφέρεια.

Το πρόγραμμα των αγώνων της Α΄ φάσης του Λιγκ Καπ (League Cup) «Νίκος Σαμαράς» είναι:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α΄ΦΑΣΗ LEAGUE CUP 2013 «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ»

1ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ώρα Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Μίκρας 19.30: Α.Σ.Άρης - Π.Α.Ο.Κ.
Παρασκευή 4/10 Αιγινίου 19.30: Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Σάββατο 5/10 Μίκρας 19.00: Α.Σ.Άρης - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Σάββατο 5/10 Αιγινίου 19.00: Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Π.Α.Ο.Κ.
Κυριακή 6/10 * * Π.Α.Ο.Κ. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Κυριακή 6/10 Μίκρας 19.30: Α.Σ.Άρης - Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου

2ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ώρα Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Ζηρίνειο 19.00: Α.Ο.Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Παρασκευή 4/10 * * Α.Ε.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Σάββατο 5/10 Ρέντη 19.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Σάββατο 5/10 * * Α.Ε.Κ. - Α.Ο.Κηφισιάς
Κυριακή 6/10 Ρέντη 19.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ε.Κ.
Κυριακή 6/10 Ζηρίνειο 19.00: Α.Ο.Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο.

3ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ωρα Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Βέλου Βόχας 17.30: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Γ.Ε.Παναχαϊκή
Παρασκευή 4/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Γ.Σ.Λαμία
Σάββατο 5/10 Βέλου Βόχας 17.30: Γ.Σ.Λαμία - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
Σάββατο 5/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Ε.Παναχαϊκή - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός
Κυριακή 6/10 Βέλου Βόχας 17.30: Γ.Ε.Παναχαϊκή - Γ.Σ.Λαμία
Κυριακή 6/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου».

Φαβορί η Αταλάντα
Φαβορί η Αταλάντα
Ολυμπιακός: «Συμφωνία με Μαρσέιγ για Μήτρογλου!»
Ολυμπιακός: «Συμφωνία με Μαρσέιγ για Μήτρογλου!»
Live streaming η «Πράσινη Ώρα» (video)
Live streaming η «Πράσινη Ώρα» (video)
Κάτι δείχνει να αλλάζει, αλλά…
Κάτι δείχνει να αλλάζει, αλλά…


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies