Live Chat ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 1-2 (Τελικό)

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση στο live chat του onsports.gr.

Ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί τον Ολυμπιακό στην Τούμπα σ' εξ αναβολής παιχνίδι για την τέταρτη αγωνιστική των play offs.

Είναι η τρίτη φορά που οι δύο ομάδες θ' τεθούν αντιμέτωπες σε διάστημα δύο εβδομάδων. Στα δύο ματς του Κυπέλλου, όπως είναι γνωστό, ο ΠΑΟΚ πήρε την πρόκριση με δύο ισοπαλίες, αλλά με γκολ εκτός έδρας, για τον τελικό του θεσμού.

Ο ΠΑΟΚ αναζητεί σήμερα την πρώτη του νίκη επί του Ολυμπιακού την τρέχουσα σεζόν, αφού εκτός από το Κύπελλο και το ματς στη Θεσσαλονίκη για την κανονική διάρκεια έληξε ισόπαλο (1-1). Επίσης, στόχος είναι να κλειδώσει τη δεύτερη θέση. Σ' αυτή την προσπάθεια δεν υπολογίζονται οι Ελ Καντουρί, Ζαμπά, Μπίσεσβαρ, Βιεϊρίνια, Αουγκούστο, Μιχαηλίδης.

Ο Ολυμπιακός με τη σειρά του είναι μία ανάσα από την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Οι Πειραιώτες είναι στο +13 από τον ΠΑΟΚ κι απόψε με ισοπαλία ή νίκη στην Τούμπα σφραγίζουν τον τίτλο και μαθηματικά, αφού θ' απομένουν τέσσερα παιχνίδια. Για τον Ολυμπιακό, μετά τον αποκλεισμό στο Κύπελλο, ο οποίος προκάλεσε αναστάτωση, θα είναι εξιλέωση μία νίκη στην Τούμπα.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του και σχολιάστε στο live chat του onsports.gr.