Παναθηναϊκός-ΑΕΚ: Σκορποχώρι η Ένωση - Κούρσα 51 μέτρων ο Παλάσιος στο γκολ (photos+video)

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ: Ονειρικό πρώτο ημίχρονο για τους «πράσινους» με τρία γκολ. Τραγική η εικόνα της Ένωσης.

Μια θλιβερή ΑΕΚ παραπαίει στη Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό να κάνει «πάρτι» στο πρώτο ημίχρονο.

Παρά το γεγονός ότι η Ένωση είχε δύο δοκάρια και τη δυνατότητα να μειώσει, η εικόνα της είναι τραγική και αυτό είχε ως συνέπεια οι «πράσινοι» να κυριαρχήσουν και να πάνε στα αποδυτήρια με 3-0.

Η ΑΕΚ μοιάζει με σκορποχώρι, παίζει άμυνα με τα μάτια και πληρώνει τα λάθη της. Τόσο στοαχρείαστο πέναλτι που έκανε ο Ρότα στο 1-0, όσο και στο γκολ του Παλάσιος.

Είναι χαρακτηριστικό ότι μετά το κλέψιμο από το οποίο ξεκίνησε η φάση για το 2-0, ο μεσοεπιθετικός του Παναθηναϊκού, έκανε απίστευτη κούρσα 51,2 μέτρων όπως έδειξε η Cosmote TV. Αδειασε μέχρι και τον Τζαβέλλα πριν να πλασάρει τον Τσιντώτα, χωρίς να βρεθεί παίκτης να τον μαρκάρει.