ΑΕΚ-Παναθηναϊκός: Πήρε «φωτιά» η Λεωφόρος - Εκρηκτικό 2-0 σε 18 λεπτά (photos+video)

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ: Μέσα σε λιγότερο από 20 λεπτά οι «πράσινοι» πέτυχαν δύο γκολ στο ντέρμπι της Λεωφόρου.

Εκρηκτική εκκίνηση έκανε στο ντέρμπι ο Παναθηναϊκός, που έπιασε κυριολεκτικά στον ύπνο την ΑΕΚ.

Οι «πράσινοι» σκόραραν δύο φορές πριν καν το 20λεπτο, σε έναν απόλυτο αιφνιδιασμό της Ένωσης που μπήκε εντελώς νωθρά στο ματς.

Αρχικά στο 14' υπήρξε μαρκάρισμα του Ρότα σε σέντρα σουτ του Αλεξανδρόπουλου, φάση για την οποία έγινε έλεγχος στο VAR με τον διαιτητή να δείχνει σωστά την άσπρη βούλα.

Ο Αϊτόρ με πέναλτι στο 16' έγραψε το 1-0 καθώς νίκησε τον Τσιντώτα, ενώ δύο λεπτά αργότερα σε κόντρα επίθεση κι από κλέψιμο του Σάντσες, ο Παλάσιος με τρομερή κούρσα και άψογο τελείωμα πέτυχε και το δεύτερο τέρμα.