Λόπεθ: «Άδικο αποτέλεσμα, ισορροπημένο το ματς»!

Βόλος-Ατρόμητος: Ο Άνχελ Λόπεθ θεωρεί πως η εικόνα του Ατρόμητου δεν άξιζε για ήττα και μάλιστα με αυτό το σκορ!

Σε… παλιά λημέρια επέστρεψε ο Άνχελ Λόπεθ. Ο Ισπανός τεχνικός του Ατρόμητου πλέον, φιλοξενήθηκε απ’ την πρώην ομάδα του, τον Βόλο. Όχι και τόσο καλά, καθώς το τελικό 3-0 σίγουρα είναι μια ήττα που προβληματίζει τους Περιστεριώτες. Ο Λόπεθ, πάντως, επισήμανε πως το ματς ήταν ισορροπημένο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Άνχελ Λόπεθ:

«Την περασμένη σεζόν ήμουν στον Βόλο εδώ όπου είχαμε μια καλή πορεία και έχω καλά συναισθήματα που γύρισα ξανά. Σε ό,τι αφορά το παιχνίδι είναι ένα άδικο αποτέλεσμα που δεν αντιπροσωπεύει την εικόνα μας. Ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες.

Ήμασταν καλά τοποθετημένοι στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο δεχτήκαμε ένα γκολ, προσπαθήσαμε να ανακτήσουμε τον έλεγχο. Πιέσαμε για την ισοφάριση, πήραμε ρίσκα και γι' αυτό δεχτήκαμε και δύο γκολ στις καθυστερήσεις».

Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)