Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα: Αϊτορ και 2-0 με... πλασεδάρα! (Videos)

Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα: Με πολύ ωραίο τρόπο ο Αϊτορ Κανταλαπιέδρα έκανε το 2-0 στη Λεωφόρο!

Πέρασε στο ματς στο δεύτερο ημίχρονο και την έκανε τη δουλειά του μετά από 14 λεπτά! Ο Αϊτορ στο 59ο λεπτό του αγώνα στη Λεωφόρο, έκανε το 2-0 για το «τριφύλλι», δίνοντας σημαντικό προβάδισμα στους «πράσινους» του Λάζλο Μπόλονι.

Ο Χατζηγιοβάνης από τα αριστερά έκανε τη σέντρα και βρήκε τον Αϊτορ μέσα στην αντίπαλη περιοχή, στο ύψος της μικρής περιοχής για την ακρίβεια. Ο Ισπανός δοκίμασε να γυρίσει την μπάλα αρχικά, αλλά αυτή βρήκε στον Πίρσμαν.

Επέστρεψε στα πόδια του Ισπανού και ο Χουτεσιώτης εκείνη τη στιγμή προσπάθησε να του κλείσει την κάθε κίνηση. Ο εξτρέμ των «πράσινων» ήταν σχεδόν στην γραμμή του άουτ και με εξαιρετικό τρόπο «έσκαψε» την μπάλα πάνω απ’ τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ και την έστειλε στα δίχτυα για το 2-0!

Αυτό το γκολ μάλιστα ήρθε ως επιβράβευση της προσπάθειας του Αϊτορ, καθώς ήταν το πρώτο του με τη φανέλα του Παναθηναϊκού, ενώ θα μπορούσε να έχει σκοράρει και λίγο νωρίτερα όταν έχασε σημαντική ευκαιρία!

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ