Νίκησαν και ελπίζουν τα Χανιά

Εντυπωσιακή εμφάνιση από τα Χανιά στο Αιγίνιο παίρνοντας μεγάλη νίκη με 3-0 απέναντι στον Αιγινιακό για να μείνουν ζωντανά στο όνειρο της ανόδου.

Στις επιτυχίες επέστρεψαν τα Χανία ύστερα από δύο αναμετρήσεις για τα play-off ανόδου με αποτέλεσμα να αναπτερώσουν τις ελπίδες τους για να βρεθούν στην πρώτη κατηγορία του ελληνικού πρωταθλήματος.

Απέναντι στον Αιγινιακό στην Πιερία, πήραν μεγάλη νίκη με 3-0 και έτσι παραμένουν τρεις βαθμούς μακριά από την 3η θέση της ειδικής βαθμολογίας και τον Ολυμπιακό Βόλου.

Η ομάδα της Κρήτης ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και άνοιξε το σκορ στο 23’ με τέρμα του Μαραγκουδάκη. Από εκεί και πέρα, στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ήρθαν τα άλλα δύο τέρματα.

Ο Σκάρος στο 88’ έκανε το 2-0 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από το γκολ του Λουκίνα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Γιώργος Λιόλιος): Τόλιος, Σαμαράς (46' Χατζής), Λιόλιος, Γεωργίου (46' Γιαζιτζόγλου), Κωνσταντινίδης, Ζούρκος, Λαζαρίδης, Πέντα, Μανζάνο, Μπελόν (57' Γκέσιος), Κουτσοσπύρος.
ΧΑΝΙΑ (Μουράτ Σεροπιάν): Ρίζος, Παπατζίκος, Καμπλιώνης, Παγώνης, Χατζηησαΐας, Γκούμας, Πάγκαλος (70' Κονσταντίνοφ), Τσατσαρής, Βασιλόγιαννης (90' Λουκίνας), Βαλλιάνος (77' Σκάρος), Μαραγκουδάκης.

Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»