Serie A: Εξάρα η Αταλάντα, νίκη για τη Νάπολι! (Videos)

Serie A: Εντυπωσιακή η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού, Αταλάντα, επικράτησε 6-2 στην έδρα της Ουντινέζε – Νίκη 1-0 για τη Νάπολι επί της Σαμπντόρια.

Μια Αταλάντα που σκορπά τρόμο πήρε στην έδρα της Ουντινέζε! Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, έδειξε τα… δόντια της, κάνοντας… πλάκα στους γηπεδούχους για την 20η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Θριαμβεύοντας με 6-2!

Ο Πάσαλιτς στο 17’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα Γκασπερίνι, για να έρθει ο Μουριέλ στο 22’ να κάνει το 0-2. Δύο λεπτά πριν τα 45’, ο Μαλινόφσκι έκανε το 0-3 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Η Ουντινέζε μείωσε στο 59’ με αυτογκόλ του Τζιμσίτι. Για να έρθει ο Μουριέλ στο 76’ να κάνει το 1-4. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν δεύτερο τέρμα με τον Μπέτο στο 88’. Το οποίο μάλλον… εξόργισε την ομάδα του Μπέργκαμο.

Ένα λεπτό μετά ο Μέλιε έκανε το 2-5, για να έρθει ο Πεσίνα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώσει το 2-6!

Έτσι, η Αταλάντα είναι σταθερά 4η με 41 βαθμούς, ενώ η Ουντινέζε παρέμεινε στους 20 και την 14η θέση.

ΝΑΠΟΛΙ-ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ 1-0

Παρά τα πολλά προβλήματά της, η Νάπολι πήρε τη νίκη που ήθελε κόντρα στη Σαμπντόρια. Ένα γκολ ήταν αρκετό για τους «παρτενοπέι», που δεν είχαν απώλειες στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα», με το τελικό 1-0.

Ο Ζέσους σκόραρε στο 35ο λεπτό, αλλά μέσω VAR ακυρώθηκε το τέρμα. Ο Πετάνια τελικά ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 43’. Σημειώνοντας το μοναδικό γκολ του ματς για την ομάδα του Σπαλέτι.

Με τη νίκη της αυτή, η Νάπολι έφτασε τους 43 βαθμούς και είναι 3η στο +2 απ’ την Αταλάντα, με την προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού να έχει ένα ματς λιγότερο. Η Σαμπντόρια έμεινε στους 20 και είναι 15η.

Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)