Serie A: «Έβρεξε» γκολ σε Γένοβα και Βερόνα! (Videos)

Serie A: Σαμπντόρια και Ουντινέζε σε ένα εξαιρετικό ματς κέρδισαν τις εντυπώσεις αλλά όχι το παιχνίδι (3-3). Τεσσάρα της Ελλάς Βερόνα στην Σπέτσια!

Ματσάρα στο «Λουίτζι Φεράρις» της Γένοβας, για την 7η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Η Σαμπντόρια φιλοξένησε την Ουντινέζε και οι δύο ομάδες προσέφεραν εξαιρετικό θέαμα, έξι γκολ και σασπένς μέχρι το τέλος. Το τελικό 3-3 τα λέει όλα.

Ο Περέιρα έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 15ο λεπτό. Ο Λάρσεν της Ουντινέζε σκόραρε στο 24’, αλλά δυστυχώς για την ομάδα του σε λάθος εστία. Με το αυτογκόλ αυτό ισοφάρισε η «Ντόρια» σε 1-1. Δύο λεπτά πριν τα 45’, ο Μπέτο έκανε το 1-2 κι έστειλε την ομάδα του Ούντινε μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, ανέλαβε η εμπειρία για την Σαμπντόρια! Ο Κουαλιαρέλα με πέναλτι στο 48’ έκανε το 2-2, για να έρθει το προβάδισμα των γηπεδούχων στο 69’ με τον Καντρέβα που βρίσκεται σε εξαιρετική περίοδο.

Κι ενώ φαινόταν πως η Σαμπντόρια έχει τον ξεκάθαρο πρώτο λόγο, ο Φορεστιέρι στο 82’ ισοφάρισε για την Ουντινέζε σε 3-3! Που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Μετά την ισοπαλία στη Γένοβα, η Ουντινέζε έφτασε τους 8 βαθμούς, ενώ δύο λιγότερους έχει η Σαμπντόρια.

ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ-ΣΠΕΤΣΙΑ 4-0

Με χαρακτηριστική άνεση επικράτησε η Ελλάς Βερόνα της Σπέτσια στο «Μπεντεγκόντι». Οι «Έλληνες» φιλοδώρησαν με τέσσερα τέρματα τους αντιπάλους, που ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με παίκτη λιγότερο.

Ο Σιμεόνε στο 4’ και ο Φαραόνι στο 15’, έδωσαν ξεκάθαρο προβάδισμα στους γηπεδούχους απ’ το πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης. Ο Καπράρι στο 42’ έκανε το 3-0 που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου. Για να έρθει ο Μπέσα στο 71’ να βάλει… κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 4-0.

Η Σπέτσια έμεινε με δέκα μετά την αποβολή του Μπαστόνι στο 82’. Η Ελλάς Βερόνα με τη νίκη αυτή έφτασε τους 8 βαθμούς, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους στους 4.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ