Serie A: Νίκες για Σαμπντόρια και Ουντινέζε! (Videos+Photos)

Serie A: Με πρωταγωνιστή τον Ντε Πολ η Ουντινέζε επικράτησε 2-1 στην έδρα της Κροτόνε-Ανατροπή και 3-1 η Σαμπντόρια την Ελλάς Βερόνα!

Η 31η αγωνιστική του Καμπιονάτο, άρχισε με δύο ματς στα οποία μετείχαν ομάδες απ’ τη μέση της βαθμολογίας και η σχεδόν υποβιβασμένη Κροτόνε!

Στο «Έτσιο Σίντα» η ουραγός του Ιταλικού Πρωταθλήματος φιλοξένησε την Ουντινέζε. Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Ροδρίγο Ντε Πολ, η ομάδα του Ούντινε επικράτησε 2-1.

Ο Αργεντινός άνοιξε το σκορ στο 41’, για να έρθει ο Σίμι να ισοφαρίσει το παιχνίδι στο 68’. Ξανά ο αρχηγός της Ουντινέζε ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 1-2 με γκολ στο 74’. Μάλιστα, ο Ντε Πολ αποβλήθηκε κιόλας στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Η Ουντινέζε με τη νίκη της ανέβηκε 11η με 36 βαθμούς, ενώ η Κροτόνε είναι πάντα τελευταία και ουσιαστικά χωρίς ελπίδα, έχοντας 15.

Στο «Λουίτζι Φεράρις», η Σαμπντόρια φιλοξένησε την Ελλάς Βερόνα και επικράτησε 3-1, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Λάζοβιτς στο 13ο λεπτό.

Ο Γιάνκτο ισοφάρισε το ματς στο 1ο λεπτό του δευτέρου μέρους, για να έρθει το προβάδισμα των Γενοβέζων στο 73’ με πέναλτι του Γκαμπιαντίνι. Ο Τόρσμπι διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στο 82’.

Η Σαμπντόρια με 39 βαθμούς είναι 10η μετά τη νίκη της αυτή και μείωσε την απόσταση απ’ την 9η Ελλάς Βερόνα στους 2 βαθμούς.

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ: Ετοιμοπόλεμοι οι «πράσινοι» διεθνείς, αποφόρτιση ο Σπόραρ - Εκτός ο Μπάμπα
ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Μπήκε στις προπονήσεις ο Κάλενς ενόψει ντέρμπι
Αλλαγή ώρας: Πότε γυρίζουμε τα ρολόγια μια ώρα μπροστά
Μιχάλης Φιλόπουλος: 17 χρόνια από τη δολοφονία του - Το μήνυμα Ερασιτέχνη και ΚΑΕ Παναθηναϊκός