Άρεσε ξανά ο Διαγόρας Βραχνεΐκων, 1-0 τον Ατρόμητο Χιλιομοδίου

Με ακόμα μία νίκη σε φιλικό επίπεδο για τον Διαγόρα

Με ακόμα μία νίκη σε φιλικό επίπεδο, αλλά κυρίως με μία αξιόλογη εμφάνιση εν μέσω προετοιμασίας, που τα πόδια των ποδοσφαιριστών είναι «βαριά» και οι ομάδες βρίσκονται σε περίοδο μονταρίσματος, ο Διαγόρας Βραχνεΐκων έδειξε καλό πρόσωπο και επιβλήθηκε δίκαια του Ατρόμητου Χιλιομοδίου από την Κόρινθο με 1-0.

Ο αντίπαλος θα αγωνίζεται φέτος στην Γ΄ Εθνική για πρώτη φορά στην ιστορία του, οπότε το τεστ ήταν χρήσιμο για τον Χρήστο Τσίκα, αλλά και για τους παίκτες
του.

Ήρεμος μόνο στην αρχή

Με το ξεκίνημα του φιλικού και για περίπου 15 λεπτά, ο Διαγόρας έψαχνε πατήματα και οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να γίνουν απειλητικοί.

Μετά από αυτό το νωθρό διάστημα, οι «μπλε» ανέβασαν στροφές και τελικά στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης ήρθε και το μοναδικό γκολ, που χώρισε τις δύο ομάδες. Ο Βλασσόπουλος εκτέλεσε φάουλ από πλάγια θέση στα δεξιά, ο Αλεξανδρής «τσίμπησε» την μπάλα, η οποία στρώθηκε στον Ραφαήλ Σιδέρη και την έστειλε στα δίχτυα του Ατρόμητου.

Στην επανάληψη, ο Διαγόρας ήταν πολύ καλός και έφτασε πολλές φορές κοντά σε 2ο γκολ, αλλά εν τέλει δεν τα
κατάφερε, όντας νευρικός στα τελειώματα των φάσεων.

Με τους νικητές προπονείται ο Τσιριγώτης, πρώην παίκτης του Διαγόρα, που αγωνίζεται στην Επισκοπή, αλλά βρίσκεται την Πάτρα, μιας και οι ομάδες της Football League περιμένουν την αναδιάρθρωση και απέχουν από κάθε δραστηριότητα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Μπαρδάκης, Παπαδόπουλος, Σταυρόπουλος, Καλλιτσουνάκης, Σιδέρης, Γκολφινόπουλος, Πανάρετος, Λούσκος, Τριανταφυλλόπουλος, Αλεξανδρής,