Γ’ Εθνική: Προβάδισμα για Θεσπρωτό, όλα μηδέν στη Χαλκιδική

Τα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων των μπαράζ της Γ’ Εθνικής για άνοδο στη Football League.

Νικηφόρα πέρασε από το Πανθεσσαλικό ο Θεσπρωτός, ο οποίος επικράτησε 1-0 της Νίκης Βόλου και έκανε το πρώτο βήμα για τη Football League. Στο παιχνίδι της Χαλκιδικής, ΠΟ Τρίγλιας και Νέστος Χρυσούπολης έμειναν στο 0-0.

Στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, το παιχνίδι ήταν αναγνωριστικό στα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να δοκιμάζουν τις δυνάμεις τους. Στο 29’ όμως ο Β. Κωνσταντίνου άνοιξε το σκορ για τον Θεσπρωτό, κάνοντας το 0-1. Οι φιλοξενούμενοι επιχείρησαν να εκμεταλλευτούν το «πάγωμα» της Νίκης, αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν δεύτερο γκολ. Η Νίκη αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο, πιέζοντας για το τέρμα της ισοφάρισης.

Στη Χαλκιδική, ο ΠΟ Τρίγλιας είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει, ούτε όμως και ο Νέστος Χρυσούπολης που έψαχνε τις αντεπιθέσεις. Το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, ενώ η δυνατή βροχή μετά από 70' δυσκόλεψε τους ποδοσφαιριστές.

Νωρίτερα, ο Ιωνικός αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τον Αιολικό και απέκτησε προβάδισμα ανόδου ενόψει της ρεβάνς στη Νεάπολη.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ