Γ’ Εθνική: Προβάδισμα Ιωνικού για Football League

Ο Ιωνικός πήρε την ισοπαλία 2-2 από τον Αιολικό στη Μυτιλήνη.

Το πλεονέκτημα για το εισιτήριο στη Football League πήρε ο Ιωνικός, ο οποίος απέσπασε ισοπαλία 2-2 από τον Αιολικό στη Μυτιλήνη. Την επόμενη Κυριακή, οι Νικαιώτες θα έχουν την ευκαιρία να εξασφαλίσουν μια θέση στη Football League της νέας περιόδου, υποδεχόμενοι τους νησιώτες στο γήπεδο της Νεάπολης για τον επαναληπτικό αγώνα των μπαράζ.

Ο Ιωνικός ήταν πιο κινητικός στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε στο 29’ με τον Δημακάκο. Στο 45’ είχε και δοκάρι σε κεφαλιά του Κουϊρουκίδη, με τον Αιολικό να μην απειλεί ιδιαίτερα. Το σκηνικό άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν πιο δυνατά. Στο 59’ ο Τζόρνταν ισοφάρισε σε 1-1 και στο 78’ ο Λαμπράκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έγραψε το 2-1 για τον Αιολικό. Ο Ιωνικός όμως δεν το έβαλε κάτω και στο 84’ ο Γκοτσούλιας ισοφάρισε εκ νέου σε 2-2.