Με ανατροπή η Μπολόνια

Με νίκη συνέχισε η Μπολόνια τις υποχρεώσεις της στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η ομάδα του Φίλιπο Ιντζάγκι κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση και να επικρατήσει 2-1 της Ουντινέζε στο «Ρενάτο Νταλ'Άρα», στο πρώτο σημερινό παιχνίδι για την 7η αγωνιστική. Το «τρίποντο» επέτρεψε στους γηπεδούχους να απομακρυνθούν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας και να βρεθούν στο -1 από τη σημερινή αντίπαλό τους. Ο Πουσέτο «άνοιξε το σκορ» για την Ουντινέζε, αλλά η Μπολόνια ισοφάρισε πριν το ημίχρονο με τον Σανταντέρ και ολοκλήρωσε την ανατροπή με τον Ορζολίνι στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.