Άρης – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 5-0 (photos)

Άνετη νίκη πέτυχε ο Άρης που συνέτριψε 5-0 το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος και παραμένει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας του 1ου ομίλου μαζί με την Καβάλα

Εμφανώς καλύτεροι οι γηπεδούχοι από τα πρώτα λεπτά του αγώνα «έψαχναν» το γκολ που θα τους «έλυνε» τα πόδια και θα έφταναν στην 16η νίκη τους στο πρωτάθλημα. Ωστόσο χρειάστηκαν μισή ώρα παιχνιδιού για να μπορέσουν να παραβιάσουν την εστία του Κοκκινοχώματος, όταν στο 31’ ο Ποι ευστόχησε από την άσπρη βούλα.

Ό,τι δεν μπόρεσε να κάνει ο Άρης στο πρώτο ημίχρονο, δηλαδή να βάλει ένα γρήγορο γκολ και να διώξει το άγχος, τα κατάφερε στο δεύτερο μέρος στο 49’, όταν ο Ποι σημείωσε το δεύτερο τέρμα για την ομάδα του. Ο Αργεντινός επιθετικός των «κίτρινων» συνέχισε την εξαιρετική του εμφάνιση με ένα ακόμα τέρμα στο 63’ σημειώνοντας χατ τρικ και ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Τρία λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Καπνίδη στο 66’ με ωραίο πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Το τελικό 5-0 για τον Άρη ήρθε στο 90’ όταν ο Νάκας με ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, με τους «κίτρινους» να πανηγυρίζουν άλλη μια νίκη στην προσπάθεια που κάνουν για την άνοδο στην Football League.

ΑΡΗΣ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Φυσέκης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Λιόνης, Καλογέρης, Γκόλιας, Πόι (74’ Μ. Παπαδόπουλος), Ν' Λουντούλου, Καπνίδης, Σουνάς (60 Νάκας), Σανιά

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ (Δημήτρης Μαγκαφίνης): Παπαδόπουλος, Δαγκουλής, Αγτζίδης, Μουσικάκης (68’ Αγγελίδης), Φωτόπουλος, Αποστόλου, Καρλόπουλος (56’ Κουμπρογλου), Κεφαλάς, Μαρκόπουλος, Τσίλογλου, Ταχμαζίδης (61’ Μουρατίδης)

Βρούτσης: «Καμία ανοχή σε παραβατικές συμπεριφορές»
Χάντμπολ Γυναικών: Ισοφάρισε η Πυλαία τον ΠΑΟΚ
BCL: Το σήκωσε η Μάλαγα