Λαμία – Μακροχώρι 2-1

Στην κορυφή του 3ου ομίλου ανέβηκε η Λαμία που επικράτησε 2-1 του Μακροχωρίου εντός έδρας.

Με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να πάρει τη νίκη η Λαμία στην εντός έδρας αναμέτρησή της με το Μακροχώρι επικρατώντας 2-1. Ο Γόγολος στο 16’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να έρθει η ισοφάριση από τους φιλοξενούμενους στο 72’ από τον Τσακαλίδη.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Παπαστεργίου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων δίνοντας τη σπουδαία νίκη στην ομάδα του.

ΛΑΜΙΑ: Φιρινίδης, Παπαδήμας (67’ Παπαστεργίου), Κοντοχρήστος, Μκριτσιάν, Γόγολος, Ταμάμης (58’ Κουτρουάνος), Μαλισόβας (77’ Αντωνίου), Ζλατκόφσκι, Κόλεφ, Διαμαντίδης, Κυπτίου.
ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ: Μαλέσιος, Ελευθεριάδης, Σαρηγιαννίδης, Τζεϊρανίδης, Σαλέπης, Γεωργίου, Ηλιάδης (86’ Μαυριδόγλου), Πιέτρα, Βούλγαρης (57’ Τριανταφυλλίδης), Τσακαλίδης, Καφές (75’ Ποζίδης).