Λύτρωση για Νάπολι (video)

Τη νίκη με 3-2 επί της Κάλιαρι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων πανηγύρισε η Νάπολι στο «Σαν Πάολο» παραμένοντας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Με αρκετά δύσκολο τρόπο κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Κάλιαρι η Νάπολι η οποία επικράτησε 3-2. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στο 18΄ άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Ιμπάρμπο.

Η απάντηση ήρθε στο 48΄ όταν ο Αστόρι με αυτογκόλ έκανε το 1-1. Ο Καβάνι στο 64’ ανέτρεψε το σκορ δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του, ωστόσο λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 71’ ο Σάου ισοφάρισε σε 2-2. Τη νίκη στους «παρτενοπέι» έδωσε ο Ινσίνιε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΝΑΠΟΛΙ: Ροσάτι, Γκαμπερίνι (54΄ Αρμέρο), Καναβάρο, Μπρίτος, Μάτζιο, Μπεχράμι, Τζεμαϊλί (78’ Ινίσινιε), Ζουνίγκα (87’ Καλάιο), Πάντεφ, Χάμσικ, Καβάνι.
ΚΑΛΙΑΡΙ: Αγκάτσι, Περίκο, Ροσετίνι (45’ Αριαούντο), Αστόρι, Μούρου, Ντεσένα, Ναϊνγκόλαν, Έκνταλ, Ριμπέιρο (69’ Σάου), Νενέ (57’ Καμπρέρα), Ιμπάρμπο.

Άκης Πετρετζίκης: Μπολονέζ από κουνουπίδι
Ολυμπιακοί Αγώνες-Βόλεϊ: Κορυφή για Πολωνία, δεύτερη η Βραζιλία (video+photos)
Ολυμπιακός: «Πάτησε» Ελλάδα ο Ονιεκούρου (video)
Ολυμπιακοί Αγώνες-Μπάσκετ: Σάρωσε την Ιαπωνία και προκρίθηκε η Αργεντινή (video)

Κορονοϊος: Πώς εξαπλώνεται η πανδημία στα «κόκκινα» νησιά - Τα κορονοπάρτι στο στόχαστρο των Αρχών

Καιρός - Καύσωνας: «Κοκκινίζουν» τα θερμόμετρα την Κυριακή (1/8) - Έως 44 βαθμούς Κελσίου

Κορονοϊός: Για ποιους κλάδους εξετάζεται η εργασία μόνο με rapid test, μοριακό ή εμβόλιο

Ιωάννινα: Σοκάρουν οι λεπτομέρειες για τη νεκρή 69χρονη - Ο ανιψιός σφράγισε το μπαούλο με κόλλα

Έγκλημα στη Δάφνη: Οι αποκαλύψεις για τον «εφιάλτη» της 31χρονης και η μη επέμβαση των Αστυνομικών

Οικογενειακή τραγωδία στους Αγίους Αναργύρους: 46χρονος σκότωσε με μαχαίρι τον πατέρα του

Ολυμπιακοί Αγώνες: Πέμπτος τερμάτισε ο Γκολομέεβ - «Ήθελα το μετάλλιο» δήλωσε ο Έλληνας πρωταθλητής

Κορονοϊός: Σε ποια σημεία θα γίνονται δωρεάν rapid tests από τον ΕΟΔΥ την Κυριακή (1/8)