Μουντιάλ 2022: Το «κάρφωσε» κόντρα στη ροή του αγώνα ο Φούλερ για την Κόστα Ρίκα (videos)
Glomex

Μουντιάλ 2022: Προβάδισμα στην Κόστα Ρίκα έδωσε ο Κέισερ Φούλερ κόντρα στην ροή του αγώνα.

Η Ιαπωνία μπορεί να ήταν η ομάδα που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις περισσότερες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Κόστα Ρίκα, αλλά η μπάλα της Κεντρικής Αμερικής ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ.

Συγκεκριμένα, στο 81ο λεπτό οι παίκτες της Κόστα Ρίκα βρέθηκαν στην επίθεση, ο Κέισερ Φούλερ πήρε τη μπάλα από το ύψος της περιοχής, έκανε το πλασέ, νίκησε τον Γκόντα και έγραψε το 1-0.