Άιντραχτ-Ολυμπιακός: «Χτύπημα» από Καμάντα και 3-1 (video)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Ολυμπιακός: Σημαντικό προβάδισμα για τους Γερμανούς στο δεύτερο ημίχρονο.

Ένα… βήμα πιο κοντά στη νίκη έκανε η Άιντραχτ, καθώς ο Καμάντα νίκησε τον Βατσλίκ και έδωσε… αέρα δύο τερμάτων στο «συγκρότημα» της Φρανκφούρτης στο ματς της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League.

Ήταν το 59ο λεπτό όταν οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν το λάθος στη μεσαία γραμμή, ο Πασιέντσια πήρε τη μπάλα, έκανε το δυνατό σουτ, ο Βατσλίκ δεν κατάφερε να μπλοκάρει, ο Καμάντα πήρε το… ριμπάουντ, απέφυγε τον Τσέχο και σε κενή εστία έγραψε το 3-1.